Oddłużanie firmy i osób fizycznych

Oddłużanie firmy i osób fizycznych to wszystkie działania osłonowe dla dłużnika, których celem jest redukcja zadłużenia i optymalna ochrona majątku, przy uwzględnieniu interesów wierzycieli. Oddłużanie firm i osób fizycznych to niełatwy proces, ponieważ wierzyciele oczekują zaspokojenia w jak największym stopniu. Jak zatem doprowadzić do porozumienia tych stron?

Możliwości jest kilka

A każda z nich zależy od indywidualnego przypadku. Dostępność poszczególnych wariantów zależna jest więc od dokładnej analizy sytuacji dłużnika. Obecnie po nowelizacji prawa upadłościowego każdy może ogłosić upadłość konsumencką. Nie zawsze jest to jednak najkorzystniejsze rozwiązanie, dlatego warto poznać wszystkie warianty. Wskazanie i omówienie wszystkich dostępnych rozwiązań możliwe jest po dokładnym zapoznaniu się z sytuacją dłużnika. Ma to szczególne znaczenie w przypadku upadłości konsumenckiej.

Oddłużanie firmy i osób fizycznych: który sposób jest najlepszy?

W zależności od sytuacji majątkowo-finansowej dłużnika, w ramach procesu oddłużania można przeprowadzić następujące działania:

  • restrukturyzacja zobowiązań na każdym etapie korzystania z obcego kapitału
  • negocjacje z wierzycielami
  • czynności prawne dotyczące majątku (często dłużnicy popełniają błędy na tym polu)
  • obrona w powództwach o zapłatę
  • ogłoszenie upadłości
  • postępowanie restrukturyzacyjne (dotyczy przedsiębiorstw)

Oddłużanie firmy i osób fizycznych: od czego zacząć?

Najlepiej skontaktować się w tej kwestii z naszą kancelarią. Najpierw dłużnik będzie musiał zebrać całą dokumentację dotyczącą zadłużenia i ustalić aktualnych wierzycieli. Oczywiście pomożemy dłużnikowi to wykonać. Resztę spraw warto powierzyć wykwalifikowanym prawnikom, którzy przeanalizują sytuację i wskażą możliwe warianty rozwiązań. Czasami, jednym z rozwiązań bywa ogłoszenie upadłości, albo podjęcie negocjacji z wierzycielami.

Bywa czasami tak, że w oddłużaniu czas jest naszym przyjacielem. Dotyczy to sytuacji, w której banki sprzedadzą swoje wierzytelności funduszom sekurytyzacyjnym. Z funduszami można zawszeć znacznie lepszą ugodę, niż z bankiem.

Skorzystanie z usług praktyka w wielu przypadkach jest wręcz wskazane. Pozwala na lepszą ochronę interesów dłużnika, przy jednoczesnym uwzględnieniu sytuacji wierzyciela. W takich warunkach szybciej można wypracować porozumienie. Jeśli potrzebują Państwo profesjonalnej porady w zakresie uzyskania oddłużenia to zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią.

O autorze

Krzysztof Lipiński

Licencjonowany doradca restrukturyzacyjny, syndyk.
Właściciel kancelarii

[email protected]

O NAS

Nasza kancelaria to zespół prawników wyspecjalizowanych w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym. Ochroną praw dłużników zajmujemy się od ponad pięciu lat. W związku z dużym doświadczeniem wiemy jak poruszać się po meandrach upadłości, restrukturyzacji czy negocjacji z wierzycielami. Nadrzędnym celem naszych działań jest zawsze znalezienie właściwego rozwiązania celem pogodzenia rozbieżnych interesów dłużnika i wierzyciela. Do spraw naszych klientów podchodzimy każdorazowo z pełnym zaangażowaniem, gdyż tylko to może zaowocować pomyślnym zakończeniem zleconych spraw. Nasza kancelaria ma biura w Gdańsku i Gdyni. Obsługujemy klientów z całej Polski ze szczególnym uwzględnieniem Pomorza.  Spotkanie możliwe w jednym z naszych biur bądź za pomocą internetowego komunikatora wideo.

MISJA

Nasi klienci to zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej. Poprzez swą działalność pomagamy ludziom uzyskać oddłużenie, pozbyć się problemów i wrócić do normalnego życia. Przedsiębiorców zaś edukujemy, w jaki sposób mogą bezpiecznie prowadzić biznes minimalizując ryzyko utraty płynności finansowej. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest to, że w skład naszego zespołu wchodzą doradcy biznesowi, podatkowi, finansowi oraz adwokaci.

PLANY

Kancelaria Restrukturyzacyjna Lipiński i Wspólnicy jest ogólnopolską kancelarią wyspecjalizowaną w upadłości i restrukturyzacji. Niniejszy serwis powstał w celu obsługi dłużników ze Słupska i Koszalina zainteresowanych uzyskaniem oddłużenia w upadłości. Strona główna naszej kancelarii skupia się na restrukturyzacji, doradztwie biznesowym oraz upadłości. Dodatkowo rozwijamy forum o restrukturyzacji i upadłości. W ten sposób chcemy zapewnić mieszkańcom Pomorza dostęp do profesjonalnej wiedzy o upadłości, restrukturyzacji, negocjacjach z wierzycielami, zagadnieniach podatkowych i prawnych aspektach prowadzenia biznesu.

Polecane artykuły

Upadłość przedsiębiorcy osoby fizycznej

  Upadłość przedsiębiorcy osoby fizycznej może okazać się przymusem dla niektórych przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą. Czasy, w których przyszło obecnie prowadzić działalność gospodarczą są trudne ze względu na obostrzenia wynikające z panującej pandemii. Z tego względu warto przybliżyć zagadnienia, które weszły w życie 24 marca 2020 roku na mocy nowelizacji ustawy. Nowelizacja ta jest korzystna…

Obrona przed wnioskiem o ogłoszenie upadłości

Jednym z narzędzi, które wspomaga wierzycieli w dochodzeniu swoich roszczeń, jest uprawnienie do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości kontrahenta – dłużnika, będącego przedsiębiorcą. Postępowanie upadłościowe ma za zadanie wspomaganie wierzyciela w celu zapewnienia jak największego stopnia zaspokojenia roszczeń, w sytuacji, gdy pogłębiające się problemy finansowe dłużnika mogą doprowadzić do całkowitej utraty majątku przedsiębiorstwa, a w…

Upadłość konsumencka po zmianach - jak wygląda praktyka?

Wkrótce minie rok od wprowadzenia zmian dotyczących upadłości konsumenckiej. Jak wygląda sytuacja upadłych po wprowadzonych zmianach? Wyjaśnimy tę kwestię na przykładzie przeprowadzonych postępowań upadłościowych.Upadłość konsumencka a uzyskanie oddłużeniaNowelizacja wprowadzona w życie 24 marca 2020 r. ułatwia możliwość ogłoszenia upadłości. Jednak należy rozróżnić ogłoszenie upadłości od uzyskania oddłużenia. O ile przy pierwszym, raczej nie napotkamy przeszkód,…

Biuro w Gdańsku

ul. Henryka Sienkiewicza 11/2,
80-227 Gdańsk

Biuro w Gdyni

Al. Zwycięstwa 241/13
81-521 Gdynia

Kontakt

Tel: 58 352 13 43
Kom: 792 873 876
Email: [email protected]

Pliki do pobrania