Upadłość konsumencka 2021 – raport

W pierwszej połowie roku 2021 podejrzewaliśmy, że liczba ogłoszonych upadłości wyniesie 16 500. Okazało się, że rzeczywistość potrafi zaskoczyć nawet praktyków z wieloletnim doświadczeniem. W 2021 roku ogłoszono aż 18 205 upadłości konsumenckich. Z czego to wynika? Przeczytaj artykuł do końca, aby poznać szczegółowe dane dotyczące upadłości. Upadłość konsumencka 2021 – raport kancelarii za miniony rok.

Dowiedz się więcej o upadłości konsumenckiej

Skontaktuj się z nami - 58 352 1343 i sprawdź jak działamy!

Kontakt

Upadłość konsumencka — raport za rok 2021

Od 2020 roku popularność upadłości konsumenckiej wzrosła aż o 39,14%. To liczba porównywalna do wszystkich upadłości konsumenckiej, jakie zostały ogłoszone na przestrzeni lat 2015 do 2018. W tym czasie ogłoszono łącznie 18 651 upadłości.

Od 2015 roku do końca 2021 roku upadłość konsumencką ogłosiły aż 57 884 osoby. Stek danych możemy odczytać, że w 2021 roku liczba ogłoszonych upadłości wyniosła aż 31,34% wszystkich upadłości od 2015 roku (w tym roku zmieniły się przepisy prawa upadłościowego).

Dlaczego upadłość konsumencka stała się tak popularna?

Popularność upadłości konsumenckiej wzrosła z uwagi na zmianę przepisów prawa upadłościowego. Od 1 stycznia 2015 roku do 24 marca 2020 roku połowa wniosków o upadłość konsumencką była oddalana. Wówczas wymogiem ogłoszenia upadłości była przesłanka, aby stan niewypłacalności powstał na skutek czynników zewnętrznych (niezależnych i niezawinionych przez dłużnika).

Od 24 marca 2020 r. Dłużnicy, których wnioski zostały oddalone, mogli ponownie zawnioskować o uzyskanie oddłużenia upadłego w upadłości konsumenckiej. Jest bardzo prawdopodobne, że przyczyniło się to do wzrostu ogłoszonych upadłości.

Wiedza społeczeństwa a upadłość konsumencka

Rośnie świadomość społeczeństwa na temat upadłości konsumenckiej. Wiadomości na jej temat są powszechnie dostępne, a sytuacja gospodarcza spowodowana przez COVID-19 dodatkowo przyczynia się do wzrostu ogłaszanych upadłości. To duży krok naprzód, ponieważ niewypłacalna osoba prowadząca działalność gospodarczą może zamknąć swoją firmę i już następnego dnia zawnioskować o upadłość konsumencką.

Upadłość konsumencka: ogłoś i uwolnij się od długów!

Jeżeli masz problemy z płynnością finansową i nie widzisz rozwiązania, skontaktuj się z nami. Przeprowadzimy bezpłatną analizę twojej sprawy, a następnie wskażemy najlepsze rozwiązanie problemów finansowych. Obecne przepisy prawa dają dłużnikom wiele skutecznych narzędzi pozwalających na uzyskanie oddłużenia.,

O autorze

Krzysztof Lipiński

Licencjonowany doradca restrukturyzacyjny, syndyk.
Właściciel kancelarii

[email protected]

O NAS

Nasza kancelaria to zespół prawników wyspecjalizowanych w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym. Ochroną praw dłużników zajmujemy się od ponad pięciu lat. W związku z dużym doświadczeniem wiemy jak poruszać się po meandrach upadłości, restrukturyzacji czy negocjacji z wierzycielami. Nadrzędnym celem naszych działań jest zawsze znalezienie właściwego rozwiązania celem pogodzenia rozbieżnych interesów dłużnika i wierzyciela. Do spraw naszych klientów podchodzimy każdorazowo z pełnym zaangażowaniem, gdyż tylko to może zaowocować pomyślnym zakończeniem zleconych spraw. Nasza kancelaria ma biura w Gdańsku i Gdyni. Obsługujemy klientów z całej Polski ze szczególnym uwzględnieniem Pomorza.  Spotkanie możliwe w jednym z naszych biur bądź za pomocą internetowego komunikatora wideo.

MISJA

Nasi klienci to zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej. Poprzez swą działalność pomagamy ludziom uzyskać oddłużenie, pozbyć się problemów i wrócić do normalnego życia. Przedsiębiorców zaś edukujemy, w jaki sposób mogą bezpiecznie prowadzić biznes minimalizując ryzyko utraty płynności finansowej. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest to, że w skład naszego zespołu wchodzą doradcy biznesowi, podatkowi, finansowi oraz adwokaci.

PLANY

Kancelaria Restrukturyzacyjna Lipiński i Wspólnicy jest ogólnopolską kancelarią wyspecjalizowaną w upadłości i restrukturyzacji. Niniejszy serwis powstał w celu obsługi dłużników ze Słupska i Koszalina zainteresowanych uzyskaniem oddłużenia w upadłości. Strona główna naszej kancelarii skupia się na restrukturyzacji, doradztwie biznesowym oraz upadłości. Dodatkowo rozwijamy forum o restrukturyzacji i upadłości. W ten sposób chcemy zapewnić mieszkańcom Pomorza dostęp do profesjonalnej wiedzy o upadłości, restrukturyzacji, negocjacjach z wierzycielami, zagadnieniach podatkowych i prawnych aspektach prowadzenia biznesu.

Polecane artykuły

Restrukturyzacja i oddłużenie firmy

Jeżeli krąży nad Tobą niebezpieczeństwo utraty płynności finansowej, restrukturyzacja i oddłużenie firmy, to czynności, które warto przeprowadzić. Bez tego bowiem nieuchronnie pojawią się pierwsze zajęcia kont bankowych i wierzytelności, dokonywane przez wierzycieli (w szczególności, jeśli przedsiębiorstwo ma zaległości wobec Urzędu Skarbowego). Natomiast po tym jak pojawią się zajęcia kont bankowych działalność operacyjna przedsiębiorstwa jest zazwyczaj…

Masa upadłości w postępowaniu upadłościowym

Masa upadłości w postępowaniu upadłościowym stanowi niezmiernie ważny element. Odwołując się do art. 61 Prawa upadłościowego wskazać należy, że wraz z ogłoszeniem upadłości majątek, który należy do upadłego wchodzi w skład masy upadłości. Co wchodzi do masy upadłości? Jakie składniki majątku upadłego nie wchodzą do masy upadłości? Masa upadłości - składniki  Masę upadłości tworzą składniki…

Oddłużanie osób fizycznych - na czym polega?

Zdecydowałeś się na kredyt lub pożyczkę, jednak od pewnego czasu brakuje Ci środków na spłatę zobowiązań? Twoja sytuacja finansowa jest coraz trudniejsza? Być może oddłużanie osób fizycznych okaże się rozwiązaniem idealnym dla Ciebie. Sprawdź, na czym polega oddłużanie, jak przebiega i kto może z niego skorzystać. [nc4wp_slogan title="Dowiedz się więcej o oddłużaniu." subtitle="Skontaktuj się z…

Biuro w Gdańsku

ul. Henryka Sienkiewicza 11/2,
80-227 Gdańsk

Biuro w Gdyni

Al. Zwycięstwa 241/13
81-521 Gdynia

Kontakt

Tel: 58 352 13 43
Kom: 792 873 876
Email: [email protected]

Pliki do pobrania