Upadłość konsumencka 2021 – raport

W pierwszej połowie roku 2021 podejrzewaliśmy, że liczba ogłoszonych upadłości wyniesie 16 500. Okazało się, że rzeczywistość potrafi zaskoczyć nawet praktyków z wieloletnim doświadczeniem. W 2021 roku ogłoszono aż 18 205 upadłości konsumenckich. Z czego to wynika? Przeczytaj artykuł do końca, aby poznać szczegółowe dane dotyczące upadłości. Upadłość konsumencka 2021 – raport kancelarii za miniony rok.

Dowiedz się więcej o upadłości konsumenckiej

Skontaktuj się z nami - 58 352 1343 i sprawdź jak działamy!

Kontakt

Upadłość konsumencka — raport za rok 2021

Od 2020 roku popularność upadłości konsumenckiej wzrosła aż o 39,14%. To liczba porównywalna do wszystkich upadłości konsumenckiej, jakie zostały ogłoszone na przestrzeni lat 2015 do 2018. W tym czasie ogłoszono łącznie 18 651 upadłości.

Od 2015 roku do końca 2021 roku upadłość konsumencką ogłosiły aż 57 884 osoby. Stek danych możemy odczytać, że w 2021 roku liczba ogłoszonych upadłości wyniosła aż 31,34% wszystkich upadłości od 2015 roku (w tym roku zmieniły się przepisy prawa upadłościowego).

Dlaczego upadłość konsumencka stała się tak popularna?

Popularność upadłości konsumenckiej wzrosła z uwagi na zmianę przepisów prawa upadłościowego. Od 1 stycznia 2015 roku do 24 marca 2020 roku połowa wniosków o upadłość konsumencką była oddalana. Wówczas wymogiem ogłoszenia upadłości była przesłanka, aby stan niewypłacalności powstał na skutek czynników zewnętrznych (niezależnych i niezawinionych przez dłużnika).

Od 24 marca 2020 r. Dłużnicy, których wnioski zostały oddalone, mogli ponownie zawnioskować o uzyskanie oddłużenia upadłego w upadłości konsumenckiej. Jest bardzo prawdopodobne, że przyczyniło się to do wzrostu ogłoszonych upadłości.

Wiedza społeczeństwa a upadłość konsumencka

Rośnie świadomość społeczeństwa na temat upadłości konsumenckiej. Wiadomości na jej temat są powszechnie dostępne, a sytuacja gospodarcza spowodowana przez COVID-19 dodatkowo przyczynia się do wzrostu ogłaszanych upadłości. To duży krok naprzód, ponieważ niewypłacalna osoba prowadząca działalność gospodarczą może zamknąć swoją firmę i już następnego dnia zawnioskować o upadłość konsumencką.

Upadłość konsumencka: ogłoś i uwolnij się od długów!

Jeżeli masz problemy z płynnością finansową i nie widzisz rozwiązania, skontaktuj się z nami. Przeprowadzimy bezpłatną analizę twojej sprawy, a następnie wskażemy najlepsze rozwiązanie problemów finansowych. Obecne przepisy prawa dają dłużnikom wiele skutecznych narzędzi pozwalających na uzyskanie oddłużenia.,

O autorze

Krzysztof Lipiński

Licencjonowany doradca restrukturyzacyjny, syndyk.
Właściciel kancelarii

[email protected]

O NAS

Nasza kancelaria to zespół prawników wyspecjalizowanych w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym. Ochroną praw dłużników zajmujemy się od ponad pięciu lat. W związku z dużym doświadczeniem wiemy jak poruszać się po meandrach upadłości, restrukturyzacji czy negocjacji z wierzycielami. Nadrzędnym celem naszych działań jest zawsze znalezienie właściwego rozwiązania celem pogodzenia rozbieżnych interesów dłużnika i wierzyciela. Do spraw naszych klientów podchodzimy każdorazowo z pełnym zaangażowaniem, gdyż tylko to może zaowocować pomyślnym zakończeniem zleconych spraw. Nasza kancelaria ma biura w Gdańsku i Gdyni. Obsługujemy klientów z całej Polski ze szczególnym uwzględnieniem Pomorza.  Spotkanie możliwe w jednym z naszych biur bądź za pomocą internetowego komunikatora wideo.

MISJA

Nasi klienci to zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej. Poprzez swą działalność pomagamy ludziom uzyskać oddłużenie, pozbyć się problemów i wrócić do normalnego życia. Przedsiębiorców zaś edukujemy, w jaki sposób mogą bezpiecznie prowadzić biznes minimalizując ryzyko utraty płynności finansowej. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest to, że w skład naszego zespołu wchodzą doradcy biznesowi, podatkowi, finansowi oraz adwokaci.

PLANY

Kancelaria Restrukturyzacyjna Lipiński i Wspólnicy jest ogólnopolską kancelarią wyspecjalizowaną w upadłości i restrukturyzacji. Niniejszy serwis powstał w celu obsługi dłużników ze Słupska i Koszalina zainteresowanych uzyskaniem oddłużenia w upadłości. Strona główna naszej kancelarii skupia się na restrukturyzacji, doradztwie biznesowym oraz upadłości. Dodatkowo rozwijamy forum o restrukturyzacji i upadłości. W ten sposób chcemy zapewnić mieszkańcom Pomorza dostęp do profesjonalnej wiedzy o upadłości, restrukturyzacji, negocjacjach z wierzycielami, zagadnieniach podatkowych i prawnych aspektach prowadzenia biznesu.

Polecane artykuły

Prawnik w upadłości konsumenckiej. Czy jest potrzebny?

Upadłość konsumencka – czy prawnik jest potrzebny? Upadłość konsumencka jest ogłaszana coraz częściej. Z roku na rok liczby rosną, a świadomość dłużników pogłębia się. Po nowelizacji Prawa upadłościowego z 2019 roku w zasadzie każdy ma szansę na uzyskanie oddłużenia. Skoro tylko w niektórych przypadkach odmawia się umorzenia zobowiązań, czy prawnik w upadłości konsumenckiej w ogóle…

Upadłość konsumencka Gdynia

Upadłość konsumencka Gdynia. Kancelaria Lipiński i Wspólnicy ma swoje biura w Gdyni i Gdańsku. Specjalizujemy się wyłącznie w Prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym, dzięki temu jesteśmy skuteczni w swych działaniach. Właściciel kancelarii jest doradcą restrukturyzacyjnym z uprawnieniami syndyka. Pozostała część zespołu to prawnicy z dużym doświadczeniem w obsłudze osób nadmiernie zadłużonych. Czym jest upadłość konsumencka? Upadłość…

Układ z wierzycielami w upadłości konsumenckiej

Układ z wierzycielami w upadłości konsumenckiej określa się jako jeden ze sposobów na oddłużenie. Ten rodzaj postępowania kierowany jest w głównej mierze dla dłużników, którzy generują wysokie dochody. Można stwierdzić, że takim sposobem oddłużenia w upadłości są zainteresowani dłużnicy, który chcą chronić własny majątek. Układ z wierzycielami w upadłości - charakterystyka Zdecydowana część postępowania odbywa…

Biuro w Gdańsku

ul. Henryka Sienkiewicza 11/2,
80-227 Gdańsk

Biuro w Gdyni

Al. Zwycięstwa 241/13
81-521 Gdynia

Kontakt

Tel: 58 352 13 43
Kom: 792 873 876
Email: [email protected]

Pliki do pobrania