Restrukturyzacja firmy transportowej

Czym jest restrukturyzacja firmy transportowej i co można dzięki niej uzyskać? Jeśli Twoją firmę dotykają problemy finansowe, a na dodatek obawiasz się utraty płynności, warto rozważyć restrukturyzację. Przeczytaj artykuł, aby poznać szczegóły.

Dowiedz się więcej o restrukturyzacji firmy.

Skontaktuj się z nami - 58 352 1343 i sprawdź jak działamy!

Kontakt

Restrukturyzacja firmy transportowej, jako skutek pandemii

Pandemia COVID-19 nie ominęła żadnej branży. Znacznie pogorszyła sytuację wielu firm transportowych. W niektórych przypadkach doprowadziła nawet do wyhamowania działalności przedsiębiorstw. Otrzymane subwencje pozwoliły na kilka miesięcy prowadzenia działalności. Niestety problemy nie zniknęły, a w niektórych przypadkach nawet się pogłębiły. Sytuację przedsiębiorców może poprawić restrukturyzacja firmy transportowej.

Brak płynności finansowej – co robić?

Przeważnie firmy transportowe mają wielu wierzycieli. W efekcie wyklucza to prowadzenie pozasądowych działań restrukturyzacyjnych (negocjacje z wierzycielami). Jeśli zaistnieje zagrożenie niewypłacalności lub stan ten już zaistniał, przedsiębiorca może zdecydować się na otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego.

To rozwiązanie daje przedsiębiorcy możliwość redukcji zobowiązań. W czasie postępowania dłużnik nie musi także regulować zobowiązań, które zostały objęte układem. To czas dla przedsiębiorcy na złapanie oddechu i wprowadzenie potrzebnych zmian w firmie. W tym czasie licencjonowany doradca restrukturyzacyjny może skupić się na prowadzeniu negocjacji z wierzycielami dłużnika. Właściwie poprowadzony dialog zwiększa szanse na przyjęcie układu.

Restrukturyzacja firmy transportowej – czemu warto się zdecydować?

Dzięki restrukturyzacji firmy transportowej dłużnik może:

  • zawiesić egzekucję komorniczą,
  • uchylić zajęcia komornicze rachunków bankowych,
  • zawiesić spłaty na czas trwania postępowania,
  • zredukować zobowiązania,
  • zmienić terminy płatności oraz odroczyć je,
  • zachować majątek przedsiębiorstwa,
  • ochronić się przed upadłością i egzekucjami komorniczymi.

Czy restrukturyzacja firmy transportowej jest zawsze możliwa?

W podejmowaniu decyzji o restrukturyzacji ogromną rolę odgrywa czas. Jeśli dłużnik szybko podejmie działania, restrukturyzacja firmy transportowej jest możliwa. Im szybsze przejście do działania, tym większa szansa na sukces w postaci zawarcia i realizacji układu. W obecnej sytuacji epidemicznej jest to szczególnie istotne, ponieważ trudno jest przewidzieć, jak będzie wyglądała sytuacja ekonomiczna w najbliższych miesiącach lub latach.

Dłużnik musi jednak pamiętać o tym, że restrukturyzacja ma sens wtedy, gdy przedsiębiorstwo ma kapitał pozwalający na regulowanie kosztów działalności operacyjnej. Jeśli takich środków nie ma, przedsiębiorca powinien zdecydować się na postępowanie upadłościowe.

W naszej kancelarii zajmujemy się zarówno restrukturyzacją, jak i wsparciem podczas postępowania upadłościowego. Jeśli chcesz skonsultować sytuację swojej firmy transportowej i ocenić, czy restrukturyzacja może być przeprowadzona, zapraszamy do kontaktu.

O autorze

Krzysztof Lipiński

Licencjonowany doradca restrukturyzacyjny, syndyk.
Właściciel kancelarii

[email protected]

O NAS

Nasza kancelaria to zespół prawników wyspecjalizowanych w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym. Ochroną praw dłużników zajmujemy się od ponad pięciu lat. W związku z dużym doświadczeniem wiemy jak poruszać się po meandrach upadłości, restrukturyzacji czy negocjacji z wierzycielami. Nadrzędnym celem naszych działań jest zawsze znalezienie właściwego rozwiązania celem pogodzenia rozbieżnych interesów dłużnika i wierzyciela. Do spraw naszych klientów podchodzimy każdorazowo z pełnym zaangażowaniem, gdyż tylko to może zaowocować pomyślnym zakończeniem zleconych spraw. Nasza kancelaria ma biura w Gdańsku i Gdyni. Obsługujemy klientów z całej Polski ze szczególnym uwzględnieniem Pomorza.  Spotkanie możliwe w jednym z naszych biur bądź za pomocą internetowego komunikatora wideo.

MISJA

Nasi klienci to zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej. Poprzez swą działalność pomagamy ludziom uzyskać oddłużenie, pozbyć się problemów i wrócić do normalnego życia. Przedsiębiorców zaś edukujemy, w jaki sposób mogą bezpiecznie prowadzić biznes minimalizując ryzyko utraty płynności finansowej. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest to, że w skład naszego zespołu wchodzą doradcy biznesowi, podatkowi, finansowi oraz adwokaci.

PLANY

Kancelaria Restrukturyzacyjna Lipiński i Wspólnicy jest ogólnopolską kancelarią wyspecjalizowaną w upadłości i restrukturyzacji. Niniejszy serwis powstał w celu obsługi dłużników ze Słupska i Koszalina zainteresowanych uzyskaniem oddłużenia w upadłości. Strona główna naszej kancelarii skupia się na restrukturyzacji, doradztwie biznesowym oraz upadłości. Dodatkowo rozwijamy forum o restrukturyzacji i upadłości. W ten sposób chcemy zapewnić mieszkańcom Pomorza dostęp do profesjonalnej wiedzy o upadłości, restrukturyzacji, negocjacjach z wierzycielami, zagadnieniach podatkowych i prawnych aspektach prowadzenia biznesu.

Polecane artykuły

Upadłość przedsiębiorcy a upadłość konsumenta

Upadłość przedsiębiorcy wiąże się z koniecznością przeprowadzenia postępowania upadłościowego złożonego z różnych etapów. Poza ogłoszeniem upadłości przez przedsiębiorce może ją ogłosić również konsument. To, jakie etapy będzie zawierać postępowanie uzależnione jest przed wszystkim od tego, czy upadłość dotyczy konsumenta czy przedsiębiorcy. Z jakich etapów składa się postępowanie upadłościowe dotyczące przedsiębiorcy? Jakie są etapy postępowania w…

Upadłość konsumencka po zmianach - jak wygląda praktyka?

Wkrótce minie rok od wprowadzenia zmian dotyczących upadłości konsumenckiej. Jak wygląda sytuacja upadłych po wprowadzonych zmianach? Wyjaśnimy tę kwestię na przykładzie przeprowadzonych postępowań upadłościowych.Upadłość konsumencka a uzyskanie oddłużeniaNowelizacja wprowadzona w życie 24 marca 2020 r. ułatwia możliwość ogłoszenia upadłości. Jednak należy rozróżnić ogłoszenie upadłości od uzyskania oddłużenia. O ile przy pierwszym, raczej nie napotkamy przeszkód,…

Upadłość przedsiębiorcy osoby fizycznej

  Upadłość przedsiębiorcy osoby fizycznej może okazać się przymusem dla niektórych przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą. Czasy, w których przyszło obecnie prowadzić działalność gospodarczą są trudne ze względu na obostrzenia wynikające z panującej pandemii. Z tego względu warto przybliżyć zagadnienia, które weszły w życie 24 marca 2020 roku na mocy nowelizacji ustawy. Nowelizacja ta jest korzystna…

Biuro w Gdańsku

ul. Henryka Sienkiewicza 11/2,
80-227 Gdańsk

Biuro w Gdyni

Al. Zwycięstwa 241/13
81-521 Gdynia

Kontakt

Tel: 58 352 13 43
Kom: 792 873 876
Email: [email protected]

Pliki do pobrania