Restrukturyzacja firmy transportowej

Czym jest restrukturyzacja firmy transportowej i co można dzięki niej uzyskać? Jeśli Twoją firmę dotykają problemy finansowe, a na dodatek obawiasz się utraty płynności, warto rozważyć restrukturyzację. Przeczytaj artykuł, aby poznać szczegóły.

Dowiedz się więcej o restrukturyzacji firmy.

Skontaktuj się z nami - 58 352 1343 i sprawdź jak działamy!

Kontakt

Restrukturyzacja firmy transportowej, jako skutek pandemii

Pandemia COVID-19 nie ominęła żadnej branży. Znacznie pogorszyła sytuację wielu firm transportowych. W niektórych przypadkach doprowadziła nawet do wyhamowania działalności przedsiębiorstw. Otrzymane subwencje pozwoliły na kilka miesięcy prowadzenia działalności. Niestety problemy nie zniknęły, a w niektórych przypadkach nawet się pogłębiły. Sytuację przedsiębiorców może poprawić restrukturyzacja firmy transportowej.

Brak płynności finansowej – co robić?

Przeważnie firmy transportowe mają wielu wierzycieli. W efekcie wyklucza to prowadzenie pozasądowych działań restrukturyzacyjnych (negocjacje z wierzycielami). Jeśli zaistnieje zagrożenie niewypłacalności lub stan ten już zaistniał, przedsiębiorca może zdecydować się na otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego.

To rozwiązanie daje przedsiębiorcy możliwość redukcji zobowiązań. W czasie postępowania dłużnik nie musi także regulować zobowiązań, które zostały objęte układem. To czas dla przedsiębiorcy na złapanie oddechu i wprowadzenie potrzebnych zmian w firmie. W tym czasie licencjonowany doradca restrukturyzacyjny może skupić się na prowadzeniu negocjacji z wierzycielami dłużnika. Właściwie poprowadzony dialog zwiększa szanse na przyjęcie układu.

Restrukturyzacja firmy transportowej – czemu warto się zdecydować?

Dzięki restrukturyzacji firmy transportowej dłużnik może:

  • zawiesić egzekucję komorniczą,
  • uchylić zajęcia komornicze rachunków bankowych,
  • zawiesić spłaty na czas trwania postępowania,
  • zredukować zobowiązania,
  • zmienić terminy płatności oraz odroczyć je,
  • zachować majątek przedsiębiorstwa,
  • ochronić się przed upadłością i egzekucjami komorniczymi.

Czy restrukturyzacja firmy transportowej jest zawsze możliwa?

W podejmowaniu decyzji o restrukturyzacji ogromną rolę odgrywa czas. Jeśli dłużnik szybko podejmie działania, restrukturyzacja firmy transportowej jest możliwa. Im szybsze przejście do działania, tym większa szansa na sukces w postaci zawarcia i realizacji układu. W obecnej sytuacji epidemicznej jest to szczególnie istotne, ponieważ trudno jest przewidzieć, jak będzie wyglądała sytuacja ekonomiczna w najbliższych miesiącach lub latach.

Dłużnik musi jednak pamiętać o tym, że restrukturyzacja ma sens wtedy, gdy przedsiębiorstwo ma kapitał pozwalający na regulowanie kosztów działalności operacyjnej. Jeśli takich środków nie ma, przedsiębiorca powinien zdecydować się na postępowanie upadłościowe.

W naszej kancelarii zajmujemy się zarówno restrukturyzacją, jak i wsparciem podczas postępowania upadłościowego. Jeśli chcesz skonsultować sytuację swojej firmy transportowej i ocenić, czy restrukturyzacja może być przeprowadzona, zapraszamy do kontaktu.

O autorze

Krzysztof Lipiński

Licencjonowany doradca restrukturyzacyjny, syndyk.
Właściciel kancelarii

[email protected]

O NAS

Nasza kancelaria to zespół prawników wyspecjalizowanych w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym. Ochroną praw dłużników zajmujemy się od ponad pięciu lat. W związku z dużym doświadczeniem wiemy jak poruszać się po meandrach upadłości, restrukturyzacji czy negocjacji z wierzycielami. Nadrzędnym celem naszych działań jest zawsze znalezienie właściwego rozwiązania celem pogodzenia rozbieżnych interesów dłużnika i wierzyciela. Do spraw naszych klientów podchodzimy każdorazowo z pełnym zaangażowaniem, gdyż tylko to może zaowocować pomyślnym zakończeniem zleconych spraw. Nasza kancelaria ma biura w Gdańsku i Gdyni. Obsługujemy klientów z całej Polski ze szczególnym uwzględnieniem Pomorza.  Spotkanie możliwe w jednym z naszych biur bądź za pomocą internetowego komunikatora wideo.

MISJA

Nasi klienci to zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej. Poprzez swą działalność pomagamy ludziom uzyskać oddłużenie, pozbyć się problemów i wrócić do normalnego życia. Przedsiębiorców zaś edukujemy, w jaki sposób mogą bezpiecznie prowadzić biznes minimalizując ryzyko utraty płynności finansowej. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest to, że w skład naszego zespołu wchodzą doradcy biznesowi, podatkowi, finansowi oraz adwokaci.

PLANY

Kancelaria Restrukturyzacyjna Lipiński i Wspólnicy jest ogólnopolską kancelarią wyspecjalizowaną w upadłości i restrukturyzacji. Niniejszy serwis powstał w celu obsługi dłużników ze Słupska i Koszalina zainteresowanych uzyskaniem oddłużenia w upadłości. Strona główna naszej kancelarii skupia się na restrukturyzacji, doradztwie biznesowym oraz upadłości. Dodatkowo rozwijamy forum o restrukturyzacji i upadłości. W ten sposób chcemy zapewnić mieszkańcom Pomorza dostęp do profesjonalnej wiedzy o upadłości, restrukturyzacji, negocjacjach z wierzycielami, zagadnieniach podatkowych i prawnych aspektach prowadzenia biznesu.

Polecane artykuły

Oddłużanie chwilówek i parabanków

W trudnej sytuacji finansowej darmowa chwilówka brzmi zbawiennie. Niestety bardzo łatwo wpaść w pułapkę szybkiego pożyczania. Mija termin spłaty, a środków na spłatę pożyczki nadal brakuje. Jak i kiedy może się odbyć oddłużanie chwilówek i parabanków? Jak odzyskać płynność finansową? Utrata zdolności płatniczej – czego nie robić? Jeżeli dłużnik utracił płynność finansową, pod żadnym pozorem,…

Kiedy oddłużenie firmy jest możliwe?

Czy Twoja firma ma problemy z płynnością finansową? Zależy Ci na poprawie finansowej kondycji Twojej firmy? Przedsiębiorcy, którzy borykają się z ewentualnością utraty płynności finansowej mogą uzyskać oddłużenie firmy przy jednoczesnej ochronie jej majątku. Na czym to polega i jakie instrumenty prawne do tego wykorzystać? Oddłużenie firmy można przeprowadzić dzięki przepisom Prawa restrukturyzacyjnego. Dzięki prawu restrukturyzacyjnemu istnieje możliwość…

Upadłość konsumencka jednego z małżonków

Zdarza się, że w stosunku do osoby, która pozostaje w związku małżeńskim, zostaje wydane postanowienie o ogłoszeniu upadłości. Często ten fakt ma realne konsekwencje w życiu drugiego małżonka. Z taką sytuacją mamy do czynienia, kiedy małżonkowie pozostają w ustroju majątkowej wspólności. Niniejszy artykuł ma na celu objaśnienie jak upadłość konsumencka jednego z małżonków oddziałuje na…

Biuro w Gdańsku

ul. Henryka Sienkiewicza 11/2,
80-227 Gdańsk

Biuro w Gdyni

Al. Zwycięstwa 241/13
81-521 Gdynia

Kontakt

Tel: 58 352 13 43
Kom: 792 873 876
Email: [email protected]

Pliki do pobrania