Upadłość konsumencka Gdynia

Upadłość konsumencka Gdynia. Kancelaria Lipiński i Wspólnicy ma swoje biura w Gdyni i Gdańsku. Specjalizujemy się wyłącznie w Prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym, dzięki temu jesteśmy skuteczni w swych działaniach. Właściciel kancelarii jest doradcą restrukturyzacyjnym z uprawnieniami syndyka. Pozostała część zespołu to prawnicy z dużym doświadczeniem w obsłudze osób nadmiernie zadłużonych.

Czym jest upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka pozwala na uzyskanie oddłużenia od zobowiązań. Z dniem ogłoszenia upadłości zawieszane są egzekucje komornicze. Zarząd majątkiem upadłego obejmuje syndyk, który jest odpowiedzialny za spieniężenie majątku celem zaspokojenia wierzycieli upadłego.

Jak długo trwa postępowanie upadłościowe?

Czas trwania postępowania uzależniony jest w dużej mierze od liczby wierzycieli oraz rodzaju majątku posiadanego przez upadłego. W sytuacji, gdy upadły nie ma majątku, a liczba wierzycieli nie jest znaczna to jest duża szansa, że postępowanie zakończy się przed upływem roku od ogłoszenia upadłości. W trakcie postępowania upadłościowego syndyk zajmuje wynagrodzenie upadłego.

Upadłość konsumencka Gdynia – umorzenie zobowiązań upadłego

Po zakończeniu postępowania upadłościowego sąd orzeka w zakresie umorzenia zobowiązań upadłego. Jest kilka możliwości w zakresie uzyskania oddłużenia:

  • umorzenie zobowiązań bez ustalania planu spłaty wierzycieli,
  • plan spłaty wierzycieli na okres do 12 miesięcy,
  • plan spłaty wierzycieli na okres do 24 miesięcy,
  • warunkowe umorzenie zobowiązań na okres do pięciu lat,
  • plan spłaty na okres do 36 miesięcy,
  • plan spłaty na okres od 36 do 84 miesięcy.

Sposób uzyskania oddłużenia uwarunkowany jest głównie tym, w jaki sposób upadły doprowadził do swojej niewypłacalności bądź pogłębił jej stan. Istotny jest również stan zdrowia oraz sytuacja życiowa upadłego. Upadły musi również liczyć z odmową uzyskania oddłużenia. Sytuacja taka może przykładowo zaistnieć, gdy dłużnik trwonił swój majątek, co odbyło się z pokrzywdzeniem dla wierzycieli (darowizna nieruchomości).

Upadłość konsumencka – kancelaria Gdynia

Podjęcie decyzji w zakresie ogłoszenia upadłości konsumenckiej jest zdecydowanie bardzo istotną decyzją w życiu każdej osoby. Warto zatem zdać się na profesjonalistów. Nasza kancelaria zapewnia kompleksową obsługę prawną w trakcie całego postępowania upadłościowego. Pomagamy również w uzyskaniu dokumentacji niezbędnej do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Zapraszamy do kontaktu.

O autorze

Krzysztof Lipiński

Licencjonowany doradca restrukturyzacyjny, syndyk.
Właściciel kancelarii

[email protected]

O NAS

Nasza kancelaria to zespół prawników wyspecjalizowanych w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym. Ochroną praw dłużników zajmujemy się od ponad pięciu lat. W związku z dużym doświadczeniem wiemy jak poruszać się po meandrach upadłości, restrukturyzacji czy negocjacji z wierzycielami. Nadrzędnym celem naszych działań jest zawsze znalezienie właściwego rozwiązania celem pogodzenia rozbieżnych interesów dłużnika i wierzyciela. Do spraw naszych klientów podchodzimy każdorazowo z pełnym zaangażowaniem, gdyż tylko to może zaowocować pomyślnym zakończeniem zleconych spraw. Nasza kancelaria ma biura w Gdańsku i Gdyni. Obsługujemy klientów z całej Polski ze szczególnym uwzględnieniem Pomorza.  Spotkanie możliwe w jednym z naszych biur bądź za pomocą internetowego komunikatora wideo.

MISJA

Nasi klienci to zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej. Poprzez swą działalność pomagamy ludziom uzyskać oddłużenie, pozbyć się problemów i wrócić do normalnego życia. Przedsiębiorców zaś edukujemy, w jaki sposób mogą bezpiecznie prowadzić biznes minimalizując ryzyko utraty płynności finansowej. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest to, że w skład naszego zespołu wchodzą doradcy biznesowi, podatkowi, finansowi oraz adwokaci.

PLANY

Kancelaria Restrukturyzacyjna Lipiński i Wspólnicy jest ogólnopolską kancelarią wyspecjalizowaną w upadłości i restrukturyzacji. Niniejszy serwis powstał w celu obsługi dłużników ze Słupska i Koszalina zainteresowanych uzyskaniem oddłużenia w upadłości. Strona główna naszej kancelarii skupia się na restrukturyzacji, doradztwie biznesowym oraz upadłości. Dodatkowo rozwijamy forum o restrukturyzacji i upadłości. W ten sposób chcemy zapewnić mieszkańcom Pomorza dostęp do profesjonalnej wiedzy o upadłości, restrukturyzacji, negocjacjach z wierzycielami, zagadnieniach podatkowych i prawnych aspektach prowadzenia biznesu.

Polecane artykuły

Upadłość przedsiębiorcy osoby fizycznej

  Upadłość przedsiębiorcy osoby fizycznej może okazać się przymusem dla niektórych przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą. Czasy, w których przyszło obecnie prowadzić działalność gospodarczą są trudne ze względu na obostrzenia wynikające z panującej pandemii. Z tego względu warto przybliżyć zagadnienia, które weszły w życie 24 marca 2020 roku na mocy nowelizacji ustawy. Nowelizacja ta jest korzystna…

Obowiązek złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości

Obowiązek złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości Z poniższego artykułu dowiedzą się Państwo, kiedy istnieje obowiązek złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości. Zostanie w nim również określone, kto jest jedynie uprawniony do złożenia takiego wniosku oraz kiedy wierzyciel może wnieść o upadłość dłużnika. Ostatnim z omówionych zagadnień jest upadłość po zaprzestaniu wykonywania działalności gospodarczej bądź w przypadku…

Restrukturyzacja firmy budowlanej – jak ją przeprowadzić?

Jeśli rozważasz restrukturyzację firmy budowlanej, pamiętaj, że czas może działać na Twoją niekorzyść. Narastające problemy powodują coraz większe, a często nieodwracalne szkody w przedsiębiorstwie. W związku z tym nie warto odkładać podjęcie działań restrukturyzacyjnych na później. Jak uratować się przed trwałą niewypłacalnością i przed upadłością? Kryzysy to normalne zjawisko w środowisku gospodarczym, również w branży budowlanej.…

Biuro w Gdańsku

ul. Henryka Sienkiewicza 11/2,
80-227 Gdańsk

Biuro w Gdyni

Al. Zwycięstwa 241/13
81-521 Gdynia

Kontakt

Tel: 58 352 13 43
Kom: 792 873 876
Email: [email protected]

Pliki do pobrania