Restrukturyzacja firmy jednoosobowej

Popularność restrukturyzacji rośnie z roku na rok – pozwala ona bowiem na ochronę majątku przedsiębiorcy przy równoczesnej redukcji zobowiązań i ochronie przed egzekucją komorniczą. W 2020 roku przedsiębiorcy prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze masowo wszczynali postępowanie restrukturyzacyjne. Było to oczywiście związane z trwająca epidemią koronawirusa. Spośród wszystkich postępowań restrukturyzacyjnych, restrukturyzacja firmy jednoosobowej miała najczęściej miejsce. Warto zatem poświęcić jej kilka zdań wyjaśnienia.

Restrukturyzacja firmy jednoosobowej: jak to działa?

Każdy przedsiębiorca może przeprowadzić restrukturyzację swojej firmy. Aby to zrobić, musi mieć problemy z płynnością finansową lub być zagrożony niewypłacalnością. Prawo restrukturyzacyjne umożliwia cztery rodzaje postępowań do zastosowania. Wybór odpowiedniego, powinien być skonsultowany z licencjonowanym doradcą restrukturyzacyjnym.

W trakcie postępowania restrukturyzacyjnego dłużnik przy wsparciu doradcy restrukturyzacyjnego prowadzi negocjacje z wierzycielami. W postępowaniach, które my prowadzimy ciężar prowadzenia negocjacji jest wyłącznie na naszym barkach. Nasza praktyka pokazuje bowiem, że negocjacje prowadzone przez naszą kancelarię, dają o wiele lepsze rezultaty, niż w sytuacji pozostawienia ich dłużnikowi. Doradca restrukturyzacyjny potrafi zachować obiektywność przekazywanych informacji o sytuacji ekonomicznej dłużnika.

Restrukturyzacja firmy jednoosobowej: na czym polega układ z wierzycielami?

Układ z wierzycielami polega na ponownym ułożeniu warunków spłaty zobowiązań oraz często ich redukcji. Otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego powoduje, że w czasie jego trwania przedsiębiorca nie musi spłacać zobowiązań objętych układem. Co więcej, układ oznacza zazwyczaj karencję w spłacie zobowiązań. Szczegółowe propozycje układu konstruuje się w ścisłym połączeniu z możliwościami generowania dochodu przez dłużnika oraz wartością jego majątku.

Restrukturyzacja – podsumowanie

Restrukturyzacja to najlepsze rozwiązanie dla przedsiębiorcy zmagającego się z problemami związanymi z płynnością finansową. Nie tylko nie ma on nic do stracenia, ale może wręcz tylko zyskać – chroniąc swój majątek i redukując zobowiązania. Nie należy czekać z podjęciem takich działań, ponieważ im szybciej zostaną podjęte, tym większa jest szansa na zawarcie układu. Decydując się na restrukturyzację warto skorzystać z pomocy licencjonowanego doradcy – to gwarancja najlepszych rozwiązań.

O autorze

Krzysztof Lipiński

Licencjonowany doradca restrukturyzacyjny, syndyk.
Właściciel kancelarii

[email protected]

O NAS

Nasza kancelaria to zespół prawników wyspecjalizowanych w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym. Ochroną praw dłużników zajmujemy się od ponad pięciu lat. W związku z dużym doświadczeniem wiemy jak poruszać się po meandrach upadłości, restrukturyzacji czy negocjacji z wierzycielami. Nadrzędnym celem naszych działań jest zawsze znalezienie właściwego rozwiązania celem pogodzenia rozbieżnych interesów dłużnika i wierzyciela. Do spraw naszych klientów podchodzimy każdorazowo z pełnym zaangażowaniem, gdyż tylko to może zaowocować pomyślnym zakończeniem zleconych spraw. Nasza kancelaria ma biura w Gdańsku i Gdyni. Obsługujemy klientów z całej Polski ze szczególnym uwzględnieniem Pomorza.  Spotkanie możliwe w jednym z naszych biur bądź za pomocą internetowego komunikatora wideo.

MISJA

Nasi klienci to zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej. Poprzez swą działalność pomagamy ludziom uzyskać oddłużenie, pozbyć się problemów i wrócić do normalnego życia. Przedsiębiorców zaś edukujemy, w jaki sposób mogą bezpiecznie prowadzić biznes minimalizując ryzyko utraty płynności finansowej. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest to, że w skład naszego zespołu wchodzą doradcy biznesowi, podatkowi, finansowi oraz adwokaci.

PLANY

Kancelaria Restrukturyzacyjna Lipiński i Wspólnicy jest ogólnopolską kancelarią wyspecjalizowaną w upadłości i restrukturyzacji. Niniejszy serwis powstał w celu obsługi dłużników ze Słupska i Koszalina zainteresowanych uzyskaniem oddłużenia w upadłości. Strona główna naszej kancelarii skupia się na restrukturyzacji, doradztwie biznesowym oraz upadłości. Dodatkowo rozwijamy forum o restrukturyzacji i upadłości. W ten sposób chcemy zapewnić mieszkańcom Pomorza dostęp do profesjonalnej wiedzy o upadłości, restrukturyzacji, negocjacjach z wierzycielami, zagadnieniach podatkowych i prawnych aspektach prowadzenia biznesu.

Polecane artykuły

Lista wierzytelności - postępowanie upadłościowe

Postępowanie upadłościowe charakteryzuje się pewnymi cechami, do których należy występowanie określonych jego etapów. Jednym z nich jest sporządzenie listy wierzytelności. Jej opracowaniem zajmuje się syndyk. Lista wierzytelności składa się z wierzycieli, którzy zgłosili swoje wierzytelności. Poza nimi na liście znajdują się grupy wierzycieli uwzględnione przez syndyka z urzędu. Lista wierzytelności w czasie postępowania upadłościowego Sporządzenie…

Oddłużanie osób fizycznych - na czym polega?

Zdecydowałeś się na kredyt lub pożyczkę, jednak od pewnego czasu brakuje Ci środków na spłatę zobowiązań? Twoja sytuacja finansowa jest coraz trudniejsza? Być może oddłużanie osób fizycznych okaże się rozwiązaniem idealnym dla Ciebie. Sprawdź, na czym polega oddłużanie, jak przebiega i kto może z niego skorzystać. [nc4wp_slogan title="Dowiedz się więcej o oddłużaniu." subtitle="Skontaktuj się z…

Oddłużenie upadłego efektem upadłości konsumenckiej

Oddłużenie upadłego efektem upadłości konsumenckiej W wyniku nowelizacji Prawa upadłościowego przeprowadzonej w marcu 2020 roku doszło do liberalizacji możliwości ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Nowelizacja ta ma ułatwić oddłużenie upadłego. Jednakże czy ogłoszenie upadłości traktować należy jako oddłużenie upadłego? W jaki sposób może zakończyć się postępowanie upadłościowe? Postępowanie upadłościowe nie zawsze kończy się umorzeniem zobowiązań bez określenia…

Biuro w Gdańsku

ul. Henryka Sienkiewicza 11/2,
80-227 Gdańsk

Biuro w Gdyni

Al. Zwycięstwa 241/13
81-521 Gdynia

Kontakt

Tel: 58 352 13 43
Kom: 792 873 876
Email: [email protected]

Pliki do pobrania