Restrukturyzacja firmy jednoosobowej

Popularność restrukturyzacji rośnie z roku na rok – pozwala ona bowiem na ochronę majątku przedsiębiorcy przy równoczesnej redukcji zobowiązań i ochronie przed egzekucją komorniczą. W 2020 roku przedsiębiorcy prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze masowo wszczynali postępowanie restrukturyzacyjne. Było to oczywiście związane z trwająca epidemią koronawirusa. Spośród wszystkich postępowań restrukturyzacyjnych, restrukturyzacja firmy jednoosobowej miała najczęściej miejsce. Warto zatem poświęcić jej kilka zdań wyjaśnienia.

Restrukturyzacja firmy jednoosobowej: jak to działa?

Każdy przedsiębiorca może przeprowadzić restrukturyzację swojej firmy. Aby to zrobić, musi mieć problemy z płynnością finansową lub być zagrożony niewypłacalnością. Prawo restrukturyzacyjne umożliwia cztery rodzaje postępowań do zastosowania. Wybór odpowiedniego, powinien być skonsultowany z licencjonowanym doradcą restrukturyzacyjnym.

W trakcie postępowania restrukturyzacyjnego dłużnik przy wsparciu doradcy restrukturyzacyjnego prowadzi negocjacje z wierzycielami. W postępowaniach, które my prowadzimy ciężar prowadzenia negocjacji jest wyłącznie na naszym barkach. Nasza praktyka pokazuje bowiem, że negocjacje prowadzone przez naszą kancelarię, dają o wiele lepsze rezultaty, niż w sytuacji pozostawienia ich dłużnikowi. Doradca restrukturyzacyjny potrafi zachować obiektywność przekazywanych informacji o sytuacji ekonomicznej dłużnika.

Restrukturyzacja firmy jednoosobowej: na czym polega układ z wierzycielami?

Układ z wierzycielami polega na ponownym ułożeniu warunków spłaty zobowiązań oraz często ich redukcji. Otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego powoduje, że w czasie jego trwania przedsiębiorca nie musi spłacać zobowiązań objętych układem. Co więcej, układ oznacza zazwyczaj karencję w spłacie zobowiązań. Szczegółowe propozycje układu konstruuje się w ścisłym połączeniu z możliwościami generowania dochodu przez dłużnika oraz wartością jego majątku.

Restrukturyzacja – podsumowanie

Restrukturyzacja to najlepsze rozwiązanie dla przedsiębiorcy zmagającego się z problemami związanymi z płynnością finansową. Nie tylko nie ma on nic do stracenia, ale może wręcz tylko zyskać – chroniąc swój majątek i redukując zobowiązania. Nie należy czekać z podjęciem takich działań, ponieważ im szybciej zostaną podjęte, tym większa jest szansa na zawarcie układu. Decydując się na restrukturyzację warto skorzystać z pomocy licencjonowanego doradcy – to gwarancja najlepszych rozwiązań.

O autorze

Krzysztof Lipiński

Licencjonowany doradca restrukturyzacyjny, syndyk.
Właściciel kancelarii

[email protected]

O NAS

Nasza kancelaria to zespół prawników wyspecjalizowanych w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym. Ochroną praw dłużników zajmujemy się od ponad pięciu lat. W związku z dużym doświadczeniem wiemy jak poruszać się po meandrach upadłości, restrukturyzacji czy negocjacji z wierzycielami. Nadrzędnym celem naszych działań jest zawsze znalezienie właściwego rozwiązania celem pogodzenia rozbieżnych interesów dłużnika i wierzyciela. Do spraw naszych klientów podchodzimy każdorazowo z pełnym zaangażowaniem, gdyż tylko to może zaowocować pomyślnym zakończeniem zleconych spraw. Nasza kancelaria ma biura w Gdańsku i Gdyni. Obsługujemy klientów z całej Polski ze szczególnym uwzględnieniem Pomorza.  Spotkanie możliwe w jednym z naszych biur bądź za pomocą internetowego komunikatora wideo.

MISJA

Nasi klienci to zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej. Poprzez swą działalność pomagamy ludziom uzyskać oddłużenie, pozbyć się problemów i wrócić do normalnego życia. Przedsiębiorców zaś edukujemy, w jaki sposób mogą bezpiecznie prowadzić biznes minimalizując ryzyko utraty płynności finansowej. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest to, że w skład naszego zespołu wchodzą doradcy biznesowi, podatkowi, finansowi oraz adwokaci.

PLANY

Kancelaria Restrukturyzacyjna Lipiński i Wspólnicy jest ogólnopolską kancelarią wyspecjalizowaną w upadłości i restrukturyzacji. Niniejszy serwis powstał w celu obsługi dłużników ze Słupska i Koszalina zainteresowanych uzyskaniem oddłużenia w upadłości. Strona główna naszej kancelarii skupia się na restrukturyzacji, doradztwie biznesowym oraz upadłości. Dodatkowo rozwijamy forum o restrukturyzacji i upadłości. W ten sposób chcemy zapewnić mieszkańcom Pomorza dostęp do profesjonalnej wiedzy o upadłości, restrukturyzacji, negocjacjach z wierzycielami, zagadnieniach podatkowych i prawnych aspektach prowadzenia biznesu.

Polecane artykuły

Upadłość konsumencka Grudziądz

Upadłość konsumencka Grudziądz. Upadłość jest dla dłużnika sposobem na wyjście z niewypłacalności. Ogłoszenie upadłości uwalnia dłużnika od uporczywych egzekucji komorniczych czy natarczywej windykacji. Po ostatniej dużej nowelizacji Prawa upadłościowego w zasadzie każdy może ogłosić upadłość konsumencką. Jesteśmy kancelarią wyspecjalizowaną w przeprowadzaniu postepowań upadłościowych i oddłużaniu osób fizycznych oraz firm. Właściciel kancelarii jest licencjonowanym doradcą restrukturyzacyjnym…

Upadłość konsumencka 2021 - raport

W pierwszej połowie roku 2021 podejrzewaliśmy, że liczba ogłoszonych upadłości wyniesie 16 500. Okazało się, że rzeczywistość potrafi zaskoczyć nawet praktyków z wieloletnim doświadczeniem. W 2021 roku ogłoszono aż 18 205 upadłości konsumenckich. Z czego to wynika? Przeczytaj artykuł do końca, aby poznać szczegółowe dane dotyczące upadłości. Upadłość konsumencka 2021 - raport kancelarii za miniony…

Restrukturyzacja i oddłużenie firmy

Jeżeli krąży nad Tobą niebezpieczeństwo utraty płynności finansowej, restrukturyzacja i oddłużenie firmy, to czynności, które warto przeprowadzić. Bez tego bowiem nieuchronnie pojawią się pierwsze zajęcia kont bankowych i wierzytelności, dokonywane przez wierzycieli (w szczególności, jeśli przedsiębiorstwo ma zaległości wobec Urzędu Skarbowego). Natomiast po tym jak pojawią się zajęcia kont bankowych działalność operacyjna przedsiębiorstwa jest zazwyczaj…

Biuro w Gdańsku

ul. Henryka Sienkiewicza 11/2,
80-227 Gdańsk

Biuro w Gdyni

Al. Zwycięstwa 241/13
81-521 Gdynia

Kontakt

Tel: 58 352 13 43
Kom: 792 873 876
Email: [email protected]

Pliki do pobrania