Restrukturyzacja firmy budowlanej – jak ją przeprowadzić?

Jeśli rozważasz restrukturyzację firmy budowlanej, pamiętaj, że czas może działać na Twoją niekorzyść. Narastające problemy powodują coraz większe, a często nieodwracalne szkody w przedsiębiorstwie. W związku z tym nie warto odkładać podjęcie działań restrukturyzacyjnych na później. Jak uratować się przed trwałą niewypłacalnością i przed upadłością? Kryzysy to normalne zjawisko w środowisku gospodarczym, również w branży budowlanej. Należy się przed nimi bronić i przede wszystkim, zabezpieczać przedsiębiorstwo przed upadłością. Z tego artykułu dowiesz się, jakie korzyści niesie ze sobą restrukturyzacja firmy budowlanej.

Dowiedz się więcej o restrukturyzacji Twojej firmy.

Skontaktuj się z nami - 58 352 1343 i sprawdź jak działamy!

Kontakt

Lipiński i Wspólnicy Kancelaria Restrukturyzacyjna

Jeśli zastanawiasz się, jak przeprowadzić restrukturyzację firmy budowlanej, skontaktuj się z nami. Mamy za sobą z sukcesem przeprowadzone restrukturyzacje dużych spółek działających w branży budowlanej. W naszej kancelarii na co dzień tłumaczymy szczegóły restrukturyzacji przedsiębiorstw i udzielamy wsparcia na każdym etapie procesu. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, a nowe postępowanie restrukturyzacyjne traktujemy jak nowy projekt. Tylko takie podejście pozwala bowiem na skuteczne przeprowadzenie restrukturyzacji.

Restrukturyzacja firmy budowlanej – początek

Firmy budowlane mają zwykle wielu wierzycieli. Często wyklucza to powodzenie pozasądowych działań restrukturyzacyjnych (negocjacje z wierzycielami bądź mediacje sądowe). Jest tak, ponieważ ciężko dojść do porozumienia ze wszystkimi wierzycielami. Jeżeli istnieje zagrożenie niewypłacalności lub ten stan już zaistniał – pora na postępowanie restrukturyzacyjne. Postępowanie może ochronić majątek przedsiębiorstwa i zapewnić kontynuowanie działalności operacyjnej.

Restrukturyzacja firmy budowlanej pozwala zmniejszyć wysokość zobowiązań. W trakcie trwającego postępowania dłużnik nie musi regulować tych zobowiązań, które zostały objęte układem. To czas na złapanie oddechu i dokonanie zmian w działalności firmy. W tym czasie licencjonowany doradca restrukturyzacyjny będzie nadzorował postępowanie i wspierał dłużnika w negocjacjach z wierzycielami.

Restrukturyzacja firmy budowlanej – korzyści

Restrukturyzacja firmy budowlanej daje dłużnikowi cały wachlarz możliwości. Pozwala na:

  • zawieszenie egzekucji komorniczej,
  • uchylenie powstałych zajęć komorniczych,
  • zawieszenie spłat na czas postępowania,
  • zminimalizowanie zobowiązań,
  • zmianę terminów płatności zobowiązań lub ich odroczenie,
  • zachowanie majątku przedsiębiorstwa,
  • ochronę zarówno przed upadłością, jak i przed komorniczymi egzekucjami.

Jeżeli rozważasz restrukturyzację firmy budowlanej, skontaktuj się z naszą kancelarią. Oferujemy kompleksową obsługę prawno-ekonomiczną Twojej sprawy. W skład naszego zespołu wchodzą: licencjonowany doradca restrukturyzacyjny, prawnicy i ekonomiści. Z powodzeniem przeprowadzamy restrukturyzację przedsiębiorstw, a proces restrukturyzacji nie ma przed nami żadnych tajemnic.

O autorze

Krzysztof Lipiński

Licencjonowany doradca restrukturyzacyjny, syndyk.
Właściciel kancelarii

[email protected]

O NAS

Nasza kancelaria to zespół prawników wyspecjalizowanych w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym. Ochroną praw dłużników zajmujemy się od ponad pięciu lat. W związku z dużym doświadczeniem wiemy jak poruszać się po meandrach upadłości, restrukturyzacji czy negocjacji z wierzycielami. Nadrzędnym celem naszych działań jest zawsze znalezienie właściwego rozwiązania celem pogodzenia rozbieżnych interesów dłużnika i wierzyciela. Do spraw naszych klientów podchodzimy każdorazowo z pełnym zaangażowaniem, gdyż tylko to może zaowocować pomyślnym zakończeniem zleconych spraw. Nasza kancelaria ma biura w Gdańsku i Gdyni. Obsługujemy klientów z całej Polski ze szczególnym uwzględnieniem Pomorza.  Spotkanie możliwe w jednym z naszych biur bądź za pomocą internetowego komunikatora wideo.

MISJA

Nasi klienci to zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej. Poprzez swą działalność pomagamy ludziom uzyskać oddłużenie, pozbyć się problemów i wrócić do normalnego życia. Przedsiębiorców zaś edukujemy, w jaki sposób mogą bezpiecznie prowadzić biznes minimalizując ryzyko utraty płynności finansowej. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest to, że w skład naszego zespołu wchodzą doradcy biznesowi, podatkowi, finansowi oraz adwokaci.

PLANY

Kancelaria Restrukturyzacyjna Lipiński i Wspólnicy jest ogólnopolską kancelarią wyspecjalizowaną w upadłości i restrukturyzacji. Niniejszy serwis powstał w celu obsługi dłużników ze Słupska i Koszalina zainteresowanych uzyskaniem oddłużenia w upadłości. Strona główna naszej kancelarii skupia się na restrukturyzacji, doradztwie biznesowym oraz upadłości. Dodatkowo rozwijamy forum o restrukturyzacji i upadłości. W ten sposób chcemy zapewnić mieszkańcom Pomorza dostęp do profesjonalnej wiedzy o upadłości, restrukturyzacji, negocjacjach z wierzycielami, zagadnieniach podatkowych i prawnych aspektach prowadzenia biznesu.

Polecane artykuły

Ostateczny plan podziału funduszy masy upadłości

Ostateczny plan podziału funduszy masy upadłości Ostateczny plan podziału funduszy masy upadłości to dokument, którego opracowaniem zajmuje się syndyk. Po jego sporządzaniu zatwierdza go sędzia – komisarz. Zatwierdzenie odbywa się poprzez wydanie postanowienia. Jego przygotowanie następuje po całkowitej likwidacji masy upadłości. Dokument ten wskazuje jak należy rozdysponować fundusze masy upadłości pomiędzy wierzycieli. Elementy funduszy masy…

Obowiązek złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości

Obowiązek złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości Z poniższego artykułu dowiedzą się Państwo, kiedy istnieje obowiązek złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości. Zostanie w nim również określone, kto jest jedynie uprawniony do złożenia takiego wniosku oraz kiedy wierzyciel może wnieść o upadłość dłużnika. Ostatnim z omówionych zagadnień jest upadłość po zaprzestaniu wykonywania działalności gospodarczej bądź w przypadku…

Likwidacja masy upadłości

Przebieg postępowania upadłościowego składa się z różnych etapów. Jednym z nich jest likwidacja masy upadłości. Postępowanie upadłościowe ma na celu zaspokojenie roszczeń wierzycieli w możliwie jak najwyższym stopniu. Z tego względu składniki majątku dłużnika tworzą masę upadłości, która ulega likwidacji. Uzyskane w ten sposób środki finansowe przeznacza się na zaspokojenie wierzycieli. Przebieg postępowania upadłościowego -…

Biuro w Gdańsku

ul. Henryka Sienkiewicza 11/2,
80-227 Gdańsk

Biuro w Gdyni

Al. Zwycięstwa 241/13
81-521 Gdynia

Kontakt

Tel: 58 352 13 43
Kom: 792 873 876
Email: [email protected]

Pliki do pobrania