Oddłużanie chwilówek i parabanków

W trudnej sytuacji finansowej darmowa chwilówka brzmi zbawiennie. Niestety bardzo łatwo wpaść w pułapkę szybkiego pożyczania. Mija termin spłaty, a środków na spłatę pożyczki nadal brakuje. Jak i kiedy może się odbyć oddłużanie chwilówek i parabanków? Jak odzyskać płynność finansową?

Utrata zdolności płatniczej – czego nie robić?

Jeżeli dłużnik utracił płynność finansową, pod żadnym pozorem, nie powinien się dalej zadłużać. Zaciąganie kolejnych chwilówek nie tylko nie poprawi sytuacji, ale może wręcz zaszkodzić dłużnikowi. Zwłaszcza na etapie uzyskiwania oddłużenia chwilówek i parabanków.

Dłużnik nie powinien także angażować się w czynności fraudacyjne związane z jego majątkiem. Przykładem takiego rodzaju działań jest ucieczka z majątkiem na skutek darowizny lub sprzedaży bez zaspokojenia wierzycieli z uzyskanych środków. Dłużnik musi mieć pełną świadomość, że tego typu działania mogą pociągać za sobą odpowiedzialność karną. Dodatkową sankcją jest brak możliwości umorzenia zobowiązań w upadłości konsumenckiej. Warto uważać także na wybiórczą spłatę wierzycieli, za którą może grozić odpowiedzialność karna.

Oddłużanie chwilówek i parabanków: uważaj na „kancelarie oddłużeniowe”

W ostatnim czasie na rynku powstało mnóstwo „kancelarii oddłużeniowych”, które chlubią się oddłużaniem chwilówek i parabanków. Niestety działalność tych podmiotów jest zazwyczaj nastawiona jedynie na generowanie własnych dochodów. Pomija się przy tym profesjonalny charakter świadczonych usług i znajomość prawa. Klienci, którzy trafiają do nas po „współpracy” z tego typu podmiotami, są zazwyczaj w o wiele gorszej sytuacji, niż mogliby być. Przykłady można mnożyć, ale nawet mając nóż na gardle, nie warto obdarzać zaufaniem tzw. „sprzedawców marzeń”.

Oddłużanie chwilówek i parabanków – co robić?

Istnieje przynajmniej kilka rozwiązań na wyjście z problemów. Wybór odpowiedniego wariantu jest możliwy dopiero po wnikliwym zapoznaniu się z sytuacją osoby zadłużonej. Kwestie, które są istotne to między innymi: posiadany majątek, osiągany dochód, liczba i wysokość zobowiązań. Nie ma jednego, właściwego sposobu na oddłużanie.

Oddłużanie chwilówek i parabanków odbywa się w szczególności na skutek:

  • konsolidacji zobowiązań i uzyskania jednej, znacznie mniejszej straty,
  • ogłoszenia upadłości konsumenckiej i umorzenia zobowiązań,
  • obrony w powództwach o zapłatę wnoszone przez pożyczkodawców,
  • negocjacji z wierzycielami,
  • zawarcia układu z wierzycielami (tzw. układ w upadłości konsumenckiej),
  • zainicjowania mediacji przed mediatorem sądowym i zawarcie ugody zatwierdzonej przez sąd.

Oddłużanie chwilówek i parabanków – profesjonalna obsługa prawna i doradztwo finansowe

Nasza kancelaria od wielu lat istnieje na rynku i umożliwia uzyskanie oddłużenia na każdy z wyżej wymienionych sposobów. Zajmujemy się kompleksową obsługą prawną i pomagamy w uzyskaniu finansowania na spłatę chwilówek. Klient zgłaszający się do naszej kancelarii zawsze otrzymuje opis możliwych rozwiązań i może dokonać świadomego wyboru. Przekonaj się o tym, kontaktując się z nami. Zapewniamy profesjonalną obsługę prawną w zakresie oddłużania firm i osób fizycznych.

O autorze

Krzysztof Lipiński

Licencjonowany doradca restrukturyzacyjny, syndyk.
Właściciel kancelarii

kontakt@lipinskikancelaria.pl

O NAS

Nasza kancelaria to zespół prawników wyspecjalizowanych w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym. Ochroną praw dłużników zajmujemy się od ponad pięciu lat. W związku z dużym doświadczeniem wiemy jak poruszać się po meandrach upadłości, restrukturyzacji czy negocjacji z wierzycielami. Nadrzędnym celem naszych działań jest zawsze znalezienie właściwego rozwiązania celem pogodzenia rozbieżnych interesów dłużnika i wierzyciela. Do spraw naszych klientów podchodzimy każdorazowo z pełnym zaangażowaniem, gdyż tylko to może zaowocować pomyślnym zakończeniem zleconych spraw. Nasza kancelaria ma biura w Gdańsku i Gdyni. Obsługujemy klientów z całej Polski ze szczególnym uwzględnieniem Pomorza.  Spotkanie możliwe w jednym z naszych biur bądź za pomocą internetowego komunikatora wideo.

MISJA

Nasi klienci to zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej. Poprzez swą działalność pomagamy ludziom uzyskać oddłużenie, pozbyć się problemów i wrócić do normalnego życia. Przedsiębiorców zaś edukujemy, w jaki sposób mogą bezpiecznie prowadzić biznes minimalizując ryzyko utraty płynności finansowej. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest to, że w skład naszego zespołu wchodzą doradcy biznesowi, podatkowi, finansowi oraz adwokaci.

PLANY

Kancelaria Restrukturyzacyjna Lipiński i Wspólnicy jest ogólnopolską kancelarią wyspecjalizowaną w upadłości i restrukturyzacji. Niniejszy serwis powstał w celu obsługi dłużników ze Słupska i Koszalina zainteresowanych uzyskaniem oddłużenia w upadłości. Strona główna naszej kancelarii skupia się na restrukturyzacji, doradztwie biznesowym oraz upadłości. Dodatkowo rozwijamy forum o restrukturyzacji i upadłości. W ten sposób chcemy zapewnić mieszkańcom Pomorza dostęp do profesjonalnej wiedzy o upadłości, restrukturyzacji, negocjacjach z wierzycielami, zagadnieniach podatkowych i prawnych aspektach prowadzenia biznesu.

Polecane artykuły

Upadłość konsumencka po zmianach - jak wygląda praktyka?

Wkrótce minie rok od wprowadzenia zmian dotyczących upadłości konsumenckiej. Jak wygląda sytuacja upadłych po wprowadzonych zmianach? Wyjaśnimy tę kwestię na przykładzie przeprowadzonych postępowań upadłościowych.Upadłość konsumencka a uzyskanie oddłużeniaNowelizacja wprowadzona w życie 24 marca 2020 r. ułatwia możliwość ogłoszenia upadłości. Jednak należy rozróżnić ogłoszenie upadłości od uzyskania oddłużenia. O ile przy pierwszym, raczej nie napotkamy przeszkód,…

Kto może ogłosić upadłość konsumencką?

Ogłosić upadłość konsumencką może każda niewypłacalna osoba fizyczna. Takie lakoniczne stwierdzenie wymaga jednak rozwinięcia. Wypada zatem odpowiedzieć na pytanie kiedy dłużnik jest niewypłacalny i czy osoba fizyczna musi składać wniosek o upadłość? W niniejszym artykule odpowiemy na pytanie kto może ogłosić upadłość konsumencką. Upadłość konsumencka: niewypłacalność – co to znaczy? Kwestię niewypłacalności regulują przepisy prawa…

Upadłość konsumencka 2021 - raport

W pierwszej połowie roku 2021 podejrzewaliśmy, że liczba ogłoszonych upadłości wyniesie 16 500. Okazało się, że rzeczywistość potrafi zaskoczyć nawet praktyków z wieloletnim doświadczeniem. W 2021 roku ogłoszono aż 18 205 upadłości konsumenckich. Z czego to wynika? Przeczytaj artykuł do końca, aby poznać szczegółowe dane dotyczące upadłości. Upadłość konsumencka 2021 - raport kancelarii za miniony…

Biuro w Gdańsku

ul. Henryka Sienkiewicza 11/2,
80-227 Gdańsk

Biuro w Gdyni

Al. Zwycięstwa 241/13
81-521 Gdynia

Pliki do pobrania