Doradca restrukturyzacyjny

Jeżeli w Twojej firmie pojawiły się kłopoty z płynnością finansową bądź komornik zajmuje już konta potrzebny Ci doradca restrukturyzacyjny. Gdynia, Gdańsk – to nasze główne rejony działania, choć miasto nie ma wielkiego znaczenia, ponieważ przeprowadzamy postępowania w całej Polsce. Jesteśmy dla Ciebie, aby pomóc Ci uporządkować sprawy firmy.

Doradca restrukturyzacyjny Gdynia.

Skontaktuj się z nami - 58 352 1343 i sprawdź jak działamy!

Kontakt

Licencjonowany doradca restrukturyzacyjny

Licencjonowany doradca restrukturyzacyjny to osoba, od której wymaga się interdyscyplinarnej wiedzy z zakresu ekonomi, prawa, finansów, podatków oraz zarządzania. Dzięki temu doradca może przeprowadzić proces restrukturyzacji  lub upadłości firmy, które są zazwyczaj skomplikowane. Doświadczenie doradcy restrukturyzacyjnego ma szczególne znaczenie w przypadku postępowania o zatwierdzenie układu, które trzeba przeprowadzić w zaledwie trzy miesiące. Osoba z licencją doradcy restrukturyzacyjnego może wykonywać czynności doradztwa restrukturyzacyjnego, takie jak: porady, opinie i wyjaśnienia. Przy tym jest uprawniona do świadczenia usług z zakresu restrukturyzacji i upadłości. Może zatem reprezentować swoich klientów w sądzie w sprawach restrukturyzacyjno – upadłościowych.

Doradca restrukturyzacyjny Gdynia: pełnione funkcje

Doradca restrukturyzacyjny pełni funkcję syndyka lub tymczasowego nadzorcy sądowego w postępowaniu upadłościowym. W postępowaniu restrukturyzacyjnym doradca pełni funkcję:

  • nadzorcy układu (w postępowaniu o zatwierdzeniu układu),
  • nadzorcy sądowego (w przyspieszonym postępowaniu układowym lub w postępowaniu układowym),
  • zarządcy sądowego (postępowanie sanacyjne).

Dodatkowo doradca restrukturyzacyjny reprezentuje dłużnika lub wierzyciela w charakterze profesjonalnego pełnomocnika w postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych.

Doradca restrukturyzacyjny.  W czym może być pomocny?

Doradca restrukturyzacyjny udziela zarówno porad, jak i wyjaśnień związanych z restrukturyzacją i upadłością. Tylko doradca restrukturyzacyjny może nadzorować postępowanie restrukturyzacyjne przedsiębiorstwa. Można zatem nazwać go lekarzem dla przedsiębiorstw i firm, borykających się z problemem wypłacalności. Prawo restrukturyzacyjne daje dłużnikowi i doradcy szereg narzędzi, dzięki którym przedsiębiorstwo może uniknąć konieczności ogłoszenia upadłości. Korzystanie z nich nie jest jednak łatwe i wymaga dużej wiedzy oraz doświadczenia.

Zadanie doradcy w postępowaniu restrukturyzacyjnym polega na znalezieniu przyczyn powstania problemów związanych z wypłacalnością. Konieczny jest audyt przedsiębiorstwa, a na jego podstawie dobiera się odpowiednie środki restrukturyzacyjne. Oczywiście to dłużnik zna najlepiej swoje przedsiębiorstwo i zazwyczaj wystarczy rozmowa, aby znaleźć nierentowne działy firmy. Doradca analizuje sytuację i wskazuje przedsiębiorcy, które z czterech postępowań restrukturyzacyjnych będzie dla niego najwłaściwsze. Przygotowuje też wniosek o otwarcie postępowania, sporządza plan restrukturyzacji i szereg innych, wymaganych dokumentów.

Doradca restrukturyzacyjny – wsparcie dla Twojej firmy

Doradca restrukturyzacyjny jest predysponowany do przeprowadzenia procesu restrukturyzacji i uratowania przedsiębiorcy przed koniecznością ogłoszenia upadłości. Zespół naszej kancelarii składa się z interdyscyplinarnych specjalistów z dziedziny prawa i ekonomii. Jeżeli potrzebujesz pomocy, zapraszamy do kontaktu. Zarówno stacjonarnie w Gdyni i Gdańsku, jak i przez internet. Lokalizacja nie ogranicza nas w działaniach i w udzielaniu wsparcia. 

O autorze

Krzysztof Lipiński

Licencjonowany doradca restrukturyzacyjny, syndyk.
Właściciel kancelarii

[email protected]

O NAS

Nasza kancelaria to zespół prawników wyspecjalizowanych w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym. Ochroną praw dłużników zajmujemy się od ponad pięciu lat. W związku z dużym doświadczeniem wiemy jak poruszać się po meandrach upadłości, restrukturyzacji czy negocjacji z wierzycielami. Nadrzędnym celem naszych działań jest zawsze znalezienie właściwego rozwiązania celem pogodzenia rozbieżnych interesów dłużnika i wierzyciela. Do spraw naszych klientów podchodzimy każdorazowo z pełnym zaangażowaniem, gdyż tylko to może zaowocować pomyślnym zakończeniem zleconych spraw. Nasza kancelaria ma biura w Gdańsku i Gdyni. Obsługujemy klientów z całej Polski ze szczególnym uwzględnieniem Pomorza.  Spotkanie możliwe w jednym z naszych biur bądź za pomocą internetowego komunikatora wideo.

MISJA

Nasi klienci to zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej. Poprzez swą działalność pomagamy ludziom uzyskać oddłużenie, pozbyć się problemów i wrócić do normalnego życia. Przedsiębiorców zaś edukujemy, w jaki sposób mogą bezpiecznie prowadzić biznes minimalizując ryzyko utraty płynności finansowej. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest to, że w skład naszego zespołu wchodzą doradcy biznesowi, podatkowi, finansowi oraz adwokaci.

PLANY

Kancelaria Restrukturyzacyjna Lipiński i Wspólnicy jest ogólnopolską kancelarią wyspecjalizowaną w upadłości i restrukturyzacji. Niniejszy serwis powstał w celu obsługi dłużników ze Słupska i Koszalina zainteresowanych uzyskaniem oddłużenia w upadłości. Strona główna naszej kancelarii skupia się na restrukturyzacji, doradztwie biznesowym oraz upadłości. Dodatkowo rozwijamy forum o restrukturyzacji i upadłości. W ten sposób chcemy zapewnić mieszkańcom Pomorza dostęp do profesjonalnej wiedzy o upadłości, restrukturyzacji, negocjacjach z wierzycielami, zagadnieniach podatkowych i prawnych aspektach prowadzenia biznesu.

Polecane artykuły

Restrukturyzacja Słupsk Koszalin

Restrukturyzacja firmy w mieście Słupsk i Koszalin. Zajmujemy się obsługą przedsiębiorców z całej Polski. Specjalizujemy się wyłącznie w prawie restrukturyzacyjnym i upadłościowym. Spotkanie możliwe jest w jednym z naszych biur w Gdyni lub Gdańsku bądź online za pomocą internetowego komunikatora video. Zdobyte doświadczenie pozwala nam na przeprowadzenie restrukturyzacji każdego przedsiębiorstwa. Nasz zespół to doradca restrukturyzacyjny,…

Likwidacja masy upadłości

Przebieg postępowania upadłościowego składa się z różnych etapów. Jednym z nich jest likwidacja masy upadłości. Postępowanie upadłościowe ma na celu zaspokojenie roszczeń wierzycieli w możliwie jak najwyższym stopniu. Z tego względu składniki majątku dłużnika tworzą masę upadłości, która ulega likwidacji. Uzyskane w ten sposób środki finansowe przeznacza się na zaspokojenie wierzycieli. Przebieg postępowania upadłościowego -…

Prawnik w upadłości konsumenckiej. Czy jest potrzebny?

Upadłość konsumencka – czy prawnik jest potrzebny? Upadłość konsumencka jest ogłaszana coraz częściej. Z roku na rok liczby rosną, a świadomość dłużników pogłębia się. Po nowelizacji Prawa upadłościowego z 2019 roku w zasadzie każdy ma szansę na uzyskanie oddłużenia. Skoro tylko w niektórych przypadkach odmawia się umorzenia zobowiązań, czy prawnik w upadłości konsumenckiej w ogóle…

Biuro w Gdańsku

ul. Henryka Sienkiewicza 11/2,
80-227 Gdańsk

Biuro w Gdyni

Al. Zwycięstwa 241/13
81-521 Gdynia

Kontakt

Tel: 58 352 13 43
Kom: 792 873 876
Email: [email protected]

Pliki do pobrania