Oddłużenie upadłego w upadłości bez płatu spłaty wierzycieli

Jest to postępowanie upadłościowe w ramach upadłości konsumenckiej. Wniosek został złożony już po nowelizacji z 2019 roku, która weszła w życie 24 marca 2020 r. Kazus ten jest wart uwagi bowiem dotyczy osoby młodej w wieku 31 lat. Co do zasady bardzo trudno jest uzyskać umorzenie zobowiązań bez ustalania planu spłaty wierzycieli dla tak młodych dłużników.

ODDŁUŻENIE PRAWIE 800.000,00 ZŁ

Postępowanie było prowadzone w Sądzie Rejonowym w Zielonej Górze. Co warte zaakcentowania od złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości do wydania postanowienia w przedmiocie umorzenia zobowiązań minął niespełna rok. W taki oto sposób młoda i pracująca osoba w niespełna cały rok została oddłużona od zobowiązań pieniężnych w kwocie 787.147,69 zł. Sąd wydał postanowienie o umorzeniu zobowiązań bez wyznaczania rozprawy. We wniosku wskazaliśmy i udowodniliśmy bowiem, iż stan psychiczny dłużnika mu na to nie pozwoli.

PRZYGOTOWANIE WNIOSKU O OGŁOSZENIE UPADŁOŚCI

Postępowanie upadłościowe zostało przeprowadzone bardzo sprawnie.  Za co należą się wyrazy uznania dla syndyka oraz sądu. Jednak przygotowanie dokumentów i informacji do przygotowania wniosku zajęło pięć miesięcy. Wynikało to z dość skomplikowanej sytuacji dłużnika. Jego niewypłacalność powstała bowiem na skutek splotu wielu wydarzeń, które były pokłosiem tragedii rodzinnej. Konieczne było zatem wykazanie i udowodnienie ciągu zdarzeń, aby wykazać brak winy dłużnika w doprowadzeniu do stanu niewypłacalności. Dłużnik dodatkowo był chory i miał trudną sytuację rodzinną dotyczącą jego partnerki oraz dzieci. Wszystko to wymagało odpowiedniego udowodnienia. Jak jednak okazało się na późniejszym etapie trud i staranność włożone w przygotowanie wniosku były opłacalne.

Dłużnik ma jeden dość znaczny problem mniej w swym życiu, co cieszy zarówno jego, jak i nas.

O autorze

O NAS

Nasza kancelaria to zespół prawników wyspecjalizowanych w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym. Ochroną praw dłużników zajmujemy się od ponad pięciu lat. W związku z dużym doświadczeniem wiemy jak poruszać się po meandrach upadłości, restrukturyzacji czy negocjacji z wierzycielami. Nadrzędnym celem naszych działań jest zawsze znalezienie właściwego rozwiązania celem pogodzenia rozbieżnych interesów dłużnika i wierzyciela. Do spraw naszych klientów podchodzimy każdorazowo z pełnym zaangażowaniem, gdyż tylko to może zaowocować pomyślnym zakończeniem zleconych spraw. Nasza kancelaria ma biura w Gdańsku i Gdyni. Obsługujemy klientów z całej Polski ze szczególnym uwzględnieniem Pomorza.  Spotkanie możliwe w jednym z naszych biur bądź za pomocą internetowego komunikatora wideo.

MISJA

Nasi klienci to zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej. Poprzez swą działalność pomagamy ludziom uzyskać oddłużenie, pozbyć się problemów i wrócić do normalnego życia. Przedsiębiorców zaś edukujemy, w jaki sposób mogą bezpiecznie prowadzić biznes minimalizując ryzyko utraty płynności finansowej. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest to, że w skład naszego zespołu wchodzą doradcy biznesowi, podatkowi, finansowi oraz adwokaci.

PLANY

Kancelaria Restrukturyzacyjna Lipiński i Wspólnicy jest ogólnopolską kancelarią wyspecjalizowaną w upadłości i restrukturyzacji. Niniejszy serwis powstał w celu obsługi dłużników ze Słupska i Koszalina zainteresowanych uzyskaniem oddłużenia w upadłości. Strona główna naszej kancelarii skupia się na restrukturyzacji, doradztwie biznesowym oraz upadłości. Dodatkowo rozwijamy forum o restrukturyzacji i upadłości. W ten sposób chcemy zapewnić mieszkańcom Pomorza dostęp do profesjonalnej wiedzy o upadłości, restrukturyzacji, negocjacjach z wierzycielami, zagadnieniach podatkowych i prawnych aspektach prowadzenia biznesu.

Polecane artykuły

Obrona przed wnioskiem o ogłoszenie upadłości

Jednym z narzędzi, które wspomaga wierzycieli w dochodzeniu swoich roszczeń, jest uprawnienie do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości kontrahenta – dłużnika, będącego przedsiębiorcą. Postępowanie upadłościowe ma za zadanie wspomaganie wierzyciela w celu zapewnienia jak największego stopnia zaspokojenia roszczeń, w sytuacji, gdy pogłębiające się problemy finansowe dłużnika mogą doprowadzić do całkowitej utraty majątku przedsiębiorstwa, a w…

Upadłość przedsiębiorcy osoby fizycznej

  Upadłość przedsiębiorcy osoby fizycznej może okazać się przymusem dla niektórych przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą. Czasy, w których przyszło obecnie prowadzić działalność gospodarczą są trudne ze względu na obostrzenia wynikające z panującej pandemii. Z tego względu warto przybliżyć zagadnienia, które weszły w życie 24 marca 2020 roku na mocy nowelizacji ustawy. Nowelizacja ta jest korzystna…

Upadłość konsumencka 2021 - raport

W pierwszej połowie roku 2021 podejrzewaliśmy, że liczba ogłoszonych upadłości wyniesie 16 500. Okazało się, że rzeczywistość potrafi zaskoczyć nawet praktyków z wieloletnim doświadczeniem. W 2021 roku ogłoszono aż 18 205 upadłości konsumenckich. Z czego to wynika? Przeczytaj artykuł do końca, aby poznać szczegółowe dane dotyczące upadłości. Upadłość konsumencka 2021 - raport kancelarii za miniony…

Biuro w Gdańsku

ul. Henryka Sienkiewicza 11/2,
80-227 Gdańsk

Biuro w Gdyni

Al. Zwycięstwa 241/13
81-521 Gdynia

Kontakt

Tel: 58 352 13 43
Kom: 792 873 876
Email: [email protected]

Pliki do pobrania