Restrukturyzacja firmy transportowej

Czym jest restrukturyzacja firmy transportowej i co można dzięki niej uzyskać? Jeśli Twoją firmę dotykają problemy finansowe, a na dodatek obawiasz się utraty płynności, warto rozważyć restrukturyzację. Przeczytaj artykuł, aby poznać szczegóły.

Dowiedz się więcej o restrukturyzacji firmy.

Skontaktuj się z nami - 58 352 1343 i sprawdź jak działamy!

Kontakt

Restrukturyzacja firmy transportowej, jako skutek pandemii

Pandemia COVID-19 nie ominęła żadnej branży. Znacznie pogorszyła sytuację wielu firm transportowych. W niektórych przypadkach doprowadziła nawet do wyhamowania działalności przedsiębiorstw. Otrzymane subwencje pozwoliły na kilka miesięcy prowadzenia działalności. Niestety problemy nie zniknęły, a w niektórych przypadkach nawet się pogłębiły. Sytuację przedsiębiorców może poprawić restrukturyzacja firmy transportowej.

Brak płynności finansowej – co robić?

Przeważnie firmy transportowe mają wielu wierzycieli. W efekcie wyklucza to prowadzenie pozasądowych działań restrukturyzacyjnych (negocjacje z wierzycielami). Jeśli zaistnieje zagrożenie niewypłacalności lub stan ten już zaistniał, przedsiębiorca może zdecydować się na otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego.

To rozwiązanie daje przedsiębiorcy możliwość redukcji zobowiązań. W czasie postępowania dłużnik nie musi także regulować zobowiązań, które zostały objęte układem. To czas dla przedsiębiorcy na złapanie oddechu i wprowadzenie potrzebnych zmian w firmie. W tym czasie licencjonowany doradca restrukturyzacyjny może skupić się na prowadzeniu negocjacji z wierzycielami dłużnika. Właściwie poprowadzony dialog zwiększa szanse na przyjęcie układu.

Restrukturyzacja firmy transportowej – czemu warto się zdecydować?

Dzięki restrukturyzacji firmy transportowej dłużnik może:

  • zawiesić egzekucję komorniczą,
  • uchylić zajęcia komornicze rachunków bankowych,
  • zawiesić spłaty na czas trwania postępowania,
  • zredukować zobowiązania,
  • zmienić terminy płatności oraz odroczyć je,
  • zachować majątek przedsiębiorstwa,
  • ochronić się przed upadłością i egzekucjami komorniczymi.

Czy restrukturyzacja firmy transportowej jest zawsze możliwa?

W podejmowaniu decyzji o restrukturyzacji ogromną rolę odgrywa czas. Jeśli dłużnik szybko podejmie działania, restrukturyzacja firmy transportowej jest możliwa. Im szybsze przejście do działania, tym większa szansa na sukces w postaci zawarcia i realizacji układu. W obecnej sytuacji epidemicznej jest to szczególnie istotne, ponieważ trudno jest przewidzieć, jak będzie wyglądała sytuacja ekonomiczna w najbliższych miesiącach lub latach.

Dłużnik musi jednak pamiętać o tym, że restrukturyzacja ma sens wtedy, gdy przedsiębiorstwo ma kapitał pozwalający na regulowanie kosztów działalności operacyjnej. Jeśli takich środków nie ma, przedsiębiorca powinien zdecydować się na postępowanie upadłościowe.

W naszej kancelarii zajmujemy się zarówno restrukturyzacją, jak i wsparciem podczas postępowania upadłościowego. Jeśli chcesz skonsultować sytuację swojej firmy transportowej i ocenić, czy restrukturyzacja może być przeprowadzona, zapraszamy do kontaktu.

O autorze

Krzysztof Lipiński

Licencjonowany doradca restrukturyzacyjny, syndyk.
Właściciel kancelarii

kontakt@lipinskikancelaria.pl

O NAS

Nasza kancelaria to zespół prawników wyspecjalizowanych w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym. Ochroną praw dłużników zajmujemy się od ponad pięciu lat. W związku z dużym doświadczeniem wiemy jak poruszać się po meandrach upadłości, restrukturyzacji czy negocjacji z wierzycielami. Nadrzędnym celem naszych działań jest zawsze znalezienie właściwego rozwiązania celem pogodzenia rozbieżnych interesów dłużnika i wierzyciela. Do spraw naszych klientów podchodzimy każdorazowo z pełnym zaangażowaniem, gdyż tylko to może zaowocować pomyślnym zakończeniem zleconych spraw. Nasza kancelaria ma biura w Gdańsku i Gdyni. Obsługujemy klientów z całej Polski ze szczególnym uwzględnieniem Pomorza.  Spotkanie możliwe w jednym z naszych biur bądź za pomocą internetowego komunikatora wideo.

MISJA

Nasi klienci to zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej. Poprzez swą działalność pomagamy ludziom uzyskać oddłużenie, pozbyć się problemów i wrócić do normalnego życia. Przedsiębiorców zaś edukujemy, w jaki sposób mogą bezpiecznie prowadzić biznes minimalizując ryzyko utraty płynności finansowej. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest to, że w skład naszego zespołu wchodzą doradcy biznesowi, podatkowi, finansowi oraz adwokaci.

PLANY

Kancelaria Restrukturyzacyjna Lipiński i Wspólnicy jest ogólnopolską kancelarią wyspecjalizowaną w upadłości i restrukturyzacji. Niniejszy serwis powstał w celu obsługi dłużników ze Słupska i Koszalina zainteresowanych uzyskaniem oddłużenia w upadłości. Strona główna naszej kancelarii skupia się na restrukturyzacji, doradztwie biznesowym oraz upadłości. Dodatkowo rozwijamy forum o restrukturyzacji i upadłości. W ten sposób chcemy zapewnić mieszkańcom Pomorza dostęp do profesjonalnej wiedzy o upadłości, restrukturyzacji, negocjacjach z wierzycielami, zagadnieniach podatkowych i prawnych aspektach prowadzenia biznesu.

Polecane artykuły

Restrukturyzacja spółki z o.o. - zatwierdzony układ z wierzycielami

W postępowaniu restrukturyzacyjnym prowadzonym przez naszą kancelarię sąd restrukturyzacyjny zatwierdził układ zawarty przez wierzycieli. Tym samym restrukturyzacja spółki z o.o. została przeprowadzona z powodzeniem w niespełna sześć miesięcy od otwarcia postępowania. Kwota zobowiązań wynosiła około 1,8 mln zł.Liczba wierzycieli objętych układem - 57.Układ zakładał redukcję niektórych zobowiązań o 30% przy całkowitej redukcji odsetek oraz zaprzestaniu…

Ostateczny plan podziału funduszy masy upadłości

Ostateczny plan podziału funduszy masy upadłości Ostateczny plan podziału funduszy masy upadłości to dokument, którego opracowaniem zajmuje się syndyk. Po jego sporządzaniu zatwierdza go sędzia – komisarz. Zatwierdzenie odbywa się poprzez wydanie postanowienia. Jego przygotowanie następuje po całkowitej likwidacji masy upadłości. Dokument ten wskazuje jak należy rozdysponować fundusze masy upadłości pomiędzy wierzycieli. Elementy funduszy masy…

Kto może ogłosić upadłość konsumencką?

Ogłosić upadłość konsumencką może każda niewypłacalna osoba fizyczna. Takie lakoniczne stwierdzenie wymaga jednak rozwinięcia. Wypada zatem odpowiedzieć na pytanie kiedy dłużnik jest niewypłacalny i czy osoba fizyczna musi składać wniosek o upadłość? W niniejszym artykule odpowiemy na pytanie kto może ogłosić upadłość konsumencką. Upadłość konsumencka: niewypłacalność – co to znaczy? Kwestię niewypłacalności regulują przepisy prawa…

Biuro w Gdańsku

ul. Henryka Sienkiewicza 11/2,
80-227 Gdańsk

Biuro w Gdyni

Al. Zwycięstwa 241/13
81-521 Gdynia

Pliki do pobrania