W trudnej sytuacji finansowej darmowa chwilówka brzmi zbawiennie. Niestety bardzo łatwo wpaść w pułapkę szybkiego pożyczania. Mija termin spłaty, a środków na spłatę pożyczki nadal brakuje. Jak i kiedy może się odbyć oddłużanie chwilówek i parabanków? Jak odzyskać płynność finansową?
Utrata zdolności płatniczej – czego nie robić?
Jeżeli dłużnik utracił płynność finansową, pod żadnym pozorem, nie powinien się dalej zadłużać. Zaciąganie kolejnych chwilówek nie tylko nie poprawi sytuacji, ale może wręcz zaszkodzić dłużnikowi. Zwłaszcza na etapie uzyskiwania oddłużenia chwilówek i parabanków.
Dłużnik nie powinien także angażować się w czynności fraudacyjne związane z jego majątkiem. Przykładem takiego rodzaju działań jest ucieczka z majątkiem na skutek darowizny lub sprzedaży bez zaspokojenia wierzycieli z uzyskanych środków. Dłużnik musi mieć pełną świadomość, że tego typu działania mogą pociągać za sobą odpowiedzialność karną. Dodatkową sankcją jest brak możliwości umorzenia zobowiązań w upadłości konsumenckiej. Warto uważać także na wybiórczą spłatę wierzycieli, za którą może grozić odpowiedzialność karna.
Oddłużanie chwilówek i parabanków: uważaj na „kancelarie oddłużeniowe”
W ostatnim czasie na rynku powstało mnóstwo „kancelarii oddłużeniowych”, które chlubią się oddłużaniem chwilówek i parabanków. Niestety działalność tych podmiotów jest zazwyczaj nastawiona jedynie na generowanie własnych dochodów. Pomija się przy tym profesjonalny charakter świadczonych usług i znajomość prawa. Klienci, którzy trafiają do nas po „współpracy” z tego typu podmiotami, są zazwyczaj w o wiele gorszej sytuacji, niż mogliby być. Przykłady można mnożyć, ale nawet mając nóż na gardle, nie warto obdarzać zaufaniem tzw. „sprzedawców marzeń”.
Oddłużanie chwilówek i parabanków – co robić?
Istnieje przynajmniej kilka rozwiązań na wyjście z problemów. Wybór odpowiedniego wariantu jest możliwy dopiero po wnikliwym zapoznaniu się z sytuacją osoby zadłużonej. Kwestie, które są istotne to między innymi: posiadany majątek, osiągany dochód, liczba i wysokość zobowiązań. Nie ma jednego, właściwego sposobu na oddłużanie.
Oddłużanie chwilówek i parabanków odbywa się w szczególności na skutek:
- konsolidacji zobowiązań i uzyskania jednej, znacznie mniejszej straty,
- ogłoszenia upadłości konsumenckiej i umorzenia zobowiązań,
- obrony w powództwach o zapłatę wnoszone przez pożyczkodawców,
- negocjacji z wierzycielami,
- zawarcia układu z wierzycielami (tzw. układ w upadłości konsumenckiej),
- zainicjowania mediacji przed mediatorem sądowym i zawarcie ugody zatwierdzonej przez sąd.
Oddłużanie chwilówek i parabanków – profesjonalna obsługa prawna i doradztwo finansowe
Nasza kancelaria od wielu lat istnieje na rynku i umożliwia uzyskanie oddłużenia na każdy z wyżej wymienionych sposobów. Zajmujemy się kompleksową obsługą prawną i pomagamy w uzyskaniu finansowania na spłatę chwilówek. Klient zgłaszający się do naszej kancelarii zawsze otrzymuje opis możliwych rozwiązań i może dokonać świadomego wyboru. Przekonaj się o tym, kontaktując się z nami. Zapewniamy profesjonalną obsługę prawną w zakresie oddłużania firm i osób fizycznych.
O autorze