Pre-pack (przygotowana likwidacja) w upadłości konsumenckiej

PRZYGOTOWANA LIKWIDACJA = KRÓTSZE POSTĘPOWANIE UPADŁOŚCIOWE

O tej sprawie pisaliśmy szerzej na naszym blogu w artykule pre-pack w upadłości konsumenckiej zakończony sukcesem. Postępowanie jest obecnie prowadzone w Sądzie Rejonowym w Elblągu. Sąd działa szybko, podobnie pani syndyk.

Przygotowana likwidacja spowoduje, że w tym konkretnym przypadku postępowanie upadłościowe będzie trwać krócej o około rok. Dłużniczka prowadziła bowiem działalność gospodarczą i była właścicielką dużej liczby ruchomości, które trudno byłoby sprzedać. Dodatkowo dłużniczka była właścicielką trzech nieruchomości, z których dwie były ciężko zbywalne. Po zamknięciu działalności gospodarczej złożyliśmy w imieniu dłużniczki wniosek o ogłoszenie upadłości. Wraz z tym wnioskiem złożyliśmy wniosek inwestora, który zdecydował się kupić cały majątek dłużniczki. Oferentem (a obecnie już właścicielem) były dwie osoby z najbliższej rodziny dłużniczki. Tym sposobem pomimo ogłoszenia upadłości cały majątek dłużniczki pozostał w najbliższej rodzinie.

PRE-PACK JEST OPŁACALNY DLA WSZYSTKICH

Wierzyciele dzięki temu zostaną zaś zaspokojeni w wyższym stopniu i znacznie szybciej niż w sytuacji “zwykłej” upadłości. Rodzina z kolei nabyła majątek dłużniczki po niższej niż rynkowa cenie. Na usta się ciśnie, że mamy tu piękny przykład zasady WIN-WIN, wszyscy bowiem na tym zyskują. Warto na koniec dodać, że krótsze postępowanie upadłościowe to zarazem krótszy czas, w którym syndyk zajmuje wynagrodzenie upadłej. Pre-pack jak już zostało wyżej wskazane to wyższy poziom zaspokojenia wierzycieli. Stopień zaspokojenia wierzycieli jest zaś brany pod uwagę podczas ustalania planu spłaty wierzycieli. Oczywiście im wyższy stopień zaspokojenia wierzycieli tym lepiej dla dłużniczki.

PLAN SPŁATY WIERZYCIELI

Wkrótce postępowanie upadłościowe zostanie zakończone i sąd przejdzie do ustalenia planu spłaty wierzycieli. Dzięki rzetelnie przygotowanemu wnioskowi oraz zastosowaniu przygotowanej likwidacji liczymy na krótki plan spłaty wierzycieli. Warto tu wskazać na dużą liczbę wierzycieli dłużniczki oraz fakt, że nie wniosła o upadłość jako przedsiębiorca w ustawowym terminie.

O autorze

O NAS

Nasza kancelaria to zespół prawników wyspecjalizowanych w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym. Ochroną praw dłużników zajmujemy się od ponad pięciu lat. W związku z dużym doświadczeniem wiemy jak poruszać się po meandrach upadłości, restrukturyzacji czy negocjacji z wierzycielami. Nadrzędnym celem naszych działań jest zawsze znalezienie właściwego rozwiązania celem pogodzenia rozbieżnych interesów dłużnika i wierzyciela. Do spraw naszych klientów podchodzimy każdorazowo z pełnym zaangażowaniem, gdyż tylko to może zaowocować pomyślnym zakończeniem zleconych spraw. Nasza kancelaria ma biura w Gdańsku i Gdyni. Obsługujemy klientów z całej Polski ze szczególnym uwzględnieniem Pomorza.  Spotkanie możliwe w jednym z naszych biur bądź za pomocą internetowego komunikatora wideo.

MISJA

Nasi klienci to zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej. Poprzez swą działalność pomagamy ludziom uzyskać oddłużenie, pozbyć się problemów i wrócić do normalnego życia. Przedsiębiorców zaś edukujemy, w jaki sposób mogą bezpiecznie prowadzić biznes minimalizując ryzyko utraty płynności finansowej. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest to, że w skład naszego zespołu wchodzą doradcy biznesowi, podatkowi, finansowi oraz adwokaci.

PLANY

Kancelaria Restrukturyzacyjna Lipiński i Wspólnicy jest ogólnopolską kancelarią wyspecjalizowaną w upadłości i restrukturyzacji. Niniejszy serwis powstał w celu obsługi dłużników ze Słupska i Koszalina zainteresowanych uzyskaniem oddłużenia w upadłości. Strona główna naszej kancelarii skupia się na restrukturyzacji, doradztwie biznesowym oraz upadłości. Dodatkowo rozwijamy forum o restrukturyzacji i upadłości. W ten sposób chcemy zapewnić mieszkańcom Pomorza dostęp do profesjonalnej wiedzy o upadłości, restrukturyzacji, negocjacjach z wierzycielami, zagadnieniach podatkowych i prawnych aspektach prowadzenia biznesu.

Polecane artykuły

Głosowanie nad układem w postępowaniu restrukturyzacyjnym

Głosowanie nad układem w postępowaniu restrukturyzacyjnym, co do zasady, odbywa się na Zgromadzeniu wierzycieli. Zgromadzenie jest zwoływane przez sędziego – komisarza, bądź nadzorcę układu (w postępowaniu o zatwierdzenie układu). W postępowaniu o zatwierdzenie układu głosowanie może odbywać się z pominięciem Zgromadzenia wierzycieli. Dlaczego zatem zwołuje się Zgromadzenie wierzycieli i jak wygląda głosowanie nad układem? Zgromadzenie…

Upadłość przedsiębiorcy osoby fizycznej

  Upadłość przedsiębiorcy osoby fizycznej może okazać się przymusem dla niektórych przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą. Czasy, w których przyszło obecnie prowadzić działalność gospodarczą są trudne ze względu na obostrzenia wynikające z panującej pandemii. Z tego względu warto przybliżyć zagadnienia, które weszły w życie 24 marca 2020 roku na mocy nowelizacji ustawy. Nowelizacja ta jest korzystna…

Oddłużanie osób fizycznych - na czym polega?

Zdecydowałeś się na kredyt lub pożyczkę, jednak od pewnego czasu brakuje Ci środków na spłatę zobowiązań? Twoja sytuacja finansowa jest coraz trudniejsza? Być może oddłużanie osób fizycznych okaże się rozwiązaniem idealnym dla Ciebie. Sprawdź, na czym polega oddłużanie, jak przebiega i kto może z niego skorzystać. [nc4wp_slogan title="Dowiedz się więcej o oddłużaniu." subtitle="Skontaktuj się z…

Biuro w Gdańsku

ul. Henryka Sienkiewicza 11/2,
80-227 Gdańsk

Biuro w Gdyni

Al. Zwycięstwa 241/13
81-521 Gdynia

Kontakt

Tel: 58 352 13 43
Kom: 792 873 876
Email: [email protected]

Pliki do pobrania