Strona główna

[smartslider3 slider=”5″]
Najnowsze informacje
Ostateczny plan podziału funduszy masy upadłości
Lista wierzytelności – postępowanie upadłościowe
Plan spłaty wierzycieli – oddłużanie upadłego
Oddłużenie upadłego efektem upadłości konsumenckiej

ŁĄCZNIE ODDŁUŻYLIŚMY

NASZYCH KLIENTÓW NA KWOTĘ

0
PLN
Na czym polega upadłość konsumencka?

W upadłości konsumenckiej dłużnik ma możliwość uzyskania oddłużenia. W zamian za to traci cały swój majątek i zazwyczaj jest zobowiązany do zrealizowania planu spłaty wierzycieli. Po zakończeniu realizacji planu spłaty wierzycieli upadły uzyskuje oddłużenie.

Czy uzyskam oddłużenie w upadłości?

Uzyskanie oddłużenia zależy od kilku kwestii, które muszą być ustalone przez sąd. Zakres oddłużenia i termin jego uzyskania zależny jest od tego w jaki sposób doszło do powstania stanu niewypłacalności. Sąd odmówi oddłużenia jeśli upadły poprzez swe działania w sposób celowy doprowadził do stanu niewypłacalności.

Na czym polega upadłość firmy?

Jest to upłynnienie majątku przedsiębiorstwa celem zaspokojenia wierzycieli upadłego przedsiębiorcy. Po zakończeniu likwidacji majątku i wykonaniu ostatecznego planu podziału funduszy masy upadłości sąd stwierdza zakończenie postępowania upadłościowego. W przypadku spółek prawa handlowego syndyk składa wtedy wniosek o ich wykreślenie z rejestru KRS. Przedsiębiorca będący osobą fizyczną ma wtedy 30 dni na wniesienie wniosku o ustalenie planu spłaty wierzycieli. Po zrealizowaniu planu spłaty wierzycieli przedsiębiorca będący osobą fizyczną uzyskuje oddłużenie od pozostałej części niespłaconych w planie zobowiązań.

Kiedy mogę starać się o upadłość?

W przypadku konsumenta jedynym kryterium jest stan niewypłacalności. Przedsiębiorca zaś musi dodatkowo wykazać wielość swoich wierzycieli oraz majątek wystarczający do pokrycia kosztów postępowania upadłościowego oraz zaspokojenia wierzycieli choć w części.

Jak napisać wniosek o upadłość firmy?

Wymogi formalne wniosku regulują przepisy 22 – 23 prawa upadłościowego. Wzór wniosku wraz z załącznikami mogą Państwo znaleźć na stronie naszego serwisu dedykowanego restrukturyzacji – kancelaria restrukturyzacyjna

W jaki sposób mogę uzyskać poradę?

Analiza większości spraw jest bezpłatna. Zapraszamy do:

– kontaktu telefonicznego – 792 873 876
– mailowego – [email protected]
– skorzystania z formularza kontaktowego na naszej stronie.

Spotkanie możliwe jest w naszej kancelarii w Gdańsku bądź w Gdyni. Jest również możliwość spotkania online za pomocą jednego z internetowych komunikatorów video.

Jak napisać wniosek o upadłość konsumencką?

Dla dłużników nieprowadzących działalności gospodarczej został przygotowany wzór wniosku, z którego należy korzystać. Jeśli sytuacji dłużnika nie jest skomplikowana to będzie on w stanie sam sporządzić wniosek. Zalecamy jednak skorzystać z usług wyspecjalizowanej w prawie upadłościowym kancelarii, gdyż postępowanie upadłościowe potrafi być czasami skomplikowane. Jeśli chcą Państwo omówić swoją sytuację to zapraszamy do kontaktu.

O Kancelarii

Jesteśmy zespołem z wieloletnim doświadczeniem w zakresie obsługi podmiotów zadłużonych. W naszej codziennej pracy łączymy doświadczenie i wiedzę z zakresu prawa, ekonomii, finansów i podatków. Skupiamy się na kompleksowej obsłudze firm i osób fizycznych niewypłacalnych lub zagrożonych niewypłacalnością. Specjalizujemy się w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym. Podstawowy zakres działalności naszej kancelarii to:

– upadłość konsumencka,
– upadłość firmy,
– restrukturyzacja firmy.

Przeprowadzamy postępowania upadłościowe osób fizycznych i spółek prawa handlowego. Zajmujemy się kompleksowo restrukturyzacją zadłużenia oraz restrukturyzacją firm na etapie przedsądowym oraz sądowym. Negocjujemy z wierzycielami naszych klientów celem redukcji ich zobowiązań i ochrony majątku. Celem jest zawsze oddłużenie naszego klienta w optymalny dla niego sposób.

Zakres usług

Upadłość firmy

Zajmujemy się doradztwem restrukturyzacyjnym na etapie poza sądowym oraz sądowym. Po opracowaniu planu restrukturyzacyjnego i propozycji układowych w imieniu dłużnika aktywnie uczestniczymy w postępowaniu, aby przekonać wierzycieli o zasadności restrukturyzacji.

Upadłość konsumencka

Wniesienie o upadłość przedsiębiorstwa jest bardzo istotne w kontekście odpowiedzialności organów zarządzających za zobowiązania firmy. Weryfikujemy przesłanki do wniesienia wniosku o upadłość. Reprezentujemy dłużników lub wierzycieli w postępowaniach upadłościowych.

Oddłużanie firm

Negocjacje są nieodłącznym elementem w świecie biznesu. W relacji dłużnik – wierzyciel nie można ich pomijać, bowiem dzięki nim można wiele zyskać. Strony osiągają porozumienie bez wielomiesięcznych sporów sądowych, o czym często przekonujemy się w naszej praktyce.

Opinie klientów

Adam Fotek
Adam Fotek
2023-03-09
Pan Lipiński udzielił mi wyczerpujących informacji na temat kwestii związanych z upadłość spółki z o.o.
Marta Sobon
Marta Sobon
2023-01-24
Kancelaria reprezentuje najwyższy poziom profesjonalizmu i wiedzy. Pan Krzysztof Lipiński od pierwszej konsultacji zajął się tematem upadłości spółki komandytowej oraz upadłości spółki z o.o. w sposób fachowy, zrozumiały dla laika i empatyczny 🙂 Otrzymałam przejrzysty plan działań, aby optymalnie pokierować wszystkimi działaniami. Fantastyczna wiedza prawna i pełne wsparcie!
Katarzyna Sójka
Katarzyna Sójka
2023-01-11
Serdecznie polecam Kancelarię Lipiński i Wspólnicy wszystkim osobom, które potrzebują w pełni profesjonalnego wsparcia i doradztwa w kontekście negocjacji restrukturyzacji zobowiązań z bankiem na skutek pojawienia się trudności z płynnością finansową. Kancelaria zapewnia wsparcie doradcze na najwyższym poziomie wiedzy merytorycznej oraz z dbałością o szczegóły już od pierwszego etapu konsultacji. Świetny kontakt i rzetelna współpraca z Panem Krzysztofem, który wykazując się niezwykłą empatią, cierpliwie i jasno odpowiada na wszystkie pytania. Dziękuję i jeszcze raz polecam wszystkim Państwu, potrzebującym takiego doradztwa i wsparcia.
Bartosz Kieresiński
Bartosz Kieresiński
2023-01-05
Współpraca z z Panem Krzysztofem jest bardzo rzetelna i konkretna a przede wszystkim owocna. Kancelaria prowadzi przez cały proces restrukturyzacji krok po kroku. Zdecydowanie polecam. Wydawało mi się że moja firma po pandemii doszła do momentu z którego nie ma już wyjścia i trzeba się zamknąć po 16 latach działalności. Życzę Panu Krzysztofowi oraz jego współpracownikom dalszych sukcesów.
Przemysław Ciesielski
Przemysław Ciesielski
2022-12-29
Jestem mega zadowolony profesjonalnym podejściem, mega wszystkim polecam. U mnie kontakt od samego poczatku był konkretny, Pan Krzysztof cierpliwie odpowiadał merytorycznie na wszelkie pytania, wszystkie wątpliwości. Bardzo pomocny w każdej chwili. Jeszcze raz polecam
Gracjana Gawin
Gracjana Gawin
2022-12-28
Pełen profesjonalizm, rzetelność i rzeka wiedzy prawnej, a także empatia i niebanalne podejście do klienta!
Maciej Wasilewski (Serret)
Maciej Wasilewski (Serret)
2022-11-03
Bardzo rzetelne i profesjonalne podejście do klienta i jego sprawy.
Robert S.
Robert S.
2022-10-21
Właśnie uprawomocniło się postanowienie sądu o zatwierdzeniu układu naszej spółki. Mogę jedynie potwierdzić pozostałe opinie o kancelarii Lipiński i Wspólnicy. Od samego początku wszystko było transparentne i to co zostało nakreślone przez kancelarię na pierwszym spotkaniu było konsekwentnie realizowane na etapie postępowania restrukturyzacyjnego. Pan Krzysztof jako nadzorca układu szybko reagował na wszelkie niedozwolone działania wierzycieli - chodzi o wszczynanie przez wierzycieli egzekucji komorniczych na etapie restrukturyzacji naszej spółki. Pozwoliło to na niezakłócone prowadzenie działalności przez naszą spółkę. Polecam usługi kancelarii.
Marek Malinowski
Marek Malinowski
2022-06-05
Kancelaria Lipiński i Wspólnicy to profesjonaliści, którzy w rzetelny i sprawny sposób przeprowadzili mnie przez proces upadłościowy. Podczas pierwszego spotkania wszystko zostało mi wytłumaczone. Wyjaśniono mi na czym polega upadłość konsumencka i jakie są jej konsekwencje, w tym jak współpracować z syndykiem. Kancelaria wskazała jakie dokumenty mam dostarczyć oraz pomogła w ustaleniu wszystkich moich wierzycieli. Kompletowanie dokumentacji zajęło trochę czasu, co wynikało ze skrupulatności jaką kieruje się kancelaria. Było to jednak opłacalne ponieważ pomimo młodego wieku sąd umorzył moje zobowiązania BEZ USTALANIA PLANU SPŁATY WIERZYCIELI! Moje oddłużenie zajęło od złożenia wniosku zaledwie 11 miesięcy. W ten sposób ogromny stres związany z moją sytuacją finansową minął, a ja zaczynam dzięki kancelarii nowe życie.
Adam Barankiewicz
Adam Barankiewicz
2022-06-02
Pełen profesjonalizm, rzetelność i ogrom wiedzy prawnej, a także empatia i niebanalne podejście do nowych klientów czynią Kancelarię Lipiński i Wspólnicy, w mojej ocenie, niekwestionowanym liderem na rynku. Jeżeli chcesz zawrzeć Układ z Wierzycielami Twojej Spółki, to ta kancelaria jest trafnym wyborem dla Ciebie.

PRZEBIEG UZYSKANIA ODDŁUŻENIA W UPADŁOŚCI KONSUMENCKIEJ

lipiec 01, 2020
Upadłość konsumencka i firmy

Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości.

wrzesień 01, 2020
Upadłość konsumencka i firmy

Ogłoszenie upadłości.

Rozpoczęcie postępowania upadłościowego.

luty 08, 2021
Upadłość konsumencka i firmy

Likwidacja masy upadłości.

Zgłaszanie wierzytelności.

marzec 08, 2021
Upadłość konsumencka i firmy

Ustalenie planu spłaty wierzycieli.

Realizacja planu spłaty.

marzec 08, 2024
Upadłość konsumencka i firmy

Oddłużenie upadłego.

Umorzenie zobowiązań upadłego.

PRZEBIEG POSTĘPOWANIA UPADŁOŚCIOWEGO PRZEDSIĘBIORSTWA

lipiec 01, 2020
Upadłość konsumencka i firmy

Wniesienie wniosku o ogłoszenie upadłości.

sierpień 10, 2020
Upadłość konsumencka i firmy

Zabezpieczenie majątku.

Wyznaczenie tymczasowego nadzorcy sądowego

październik 20, 2020
Upadłość konsumencka i firmy

Ogłoszenie upadłości.

Rozpoczęcie postępowania upadłościowego.

październik 20, 2021
Upadłość konsumencka i firmy

Likwidacja masy upadłości.

Sporządzenie listy wierzytelności.

listopad 20, 2021
Upadłość konsumencka i firmy

Planu podziału

funduszy masy upadłości.

grudzień 30, 2021
Upadłość konsumencka i firmy

Wykonanie ostatecznego planu podziału.

styczeń 20, 2022
Upadłość konsumencka i firmy

Koniec postępowania upadłościowego. Wykreślenie spółki z rejestru KRS.

Ostatnie wpisy

Potrzebujesz profesjonalnej pomocy? Skontaktuj się z nami.

Oferujemy bezpłatną analizę sprawy Zadzwoń 792 873 876  O autorze

  O NAS

  Nasza kancelaria to zespół prawników wyspecjalizowanych w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym. Ochroną praw dłużników zajmujemy się od ponad pięciu lat. W związku z dużym doświadczeniem wiemy jak poruszać się po meandrach upadłości, restrukturyzacji czy negocjacji z wierzycielami. Nadrzędnym celem naszych działań jest zawsze znalezienie właściwego rozwiązania celem pogodzenia rozbieżnych interesów dłużnika i wierzyciela. Do spraw naszych klientów podchodzimy każdorazowo z pełnym zaangażowaniem, gdyż tylko to może zaowocować pomyślnym zakończeniem zleconych spraw. Nasza kancelaria ma biura w Gdańsku i Gdyni. Obsługujemy klientów z całej Polski ze szczególnym uwzględnieniem Pomorza.  Spotkanie możliwe w jednym z naszych biur bądź za pomocą internetowego komunikatora wideo.

  MISJA

  Nasi klienci to zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej. Poprzez swą działalność pomagamy ludziom uzyskać oddłużenie, pozbyć się problemów i wrócić do normalnego życia. Przedsiębiorców zaś edukujemy, w jaki sposób mogą bezpiecznie prowadzić biznes minimalizując ryzyko utraty płynności finansowej. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest to, że w skład naszego zespołu wchodzą doradcy biznesowi, podatkowi, finansowi oraz adwokaci.

  PLANY

  Kancelaria Restrukturyzacyjna Lipiński i Wspólnicy jest ogólnopolską kancelarią wyspecjalizowaną w upadłości i restrukturyzacji. Niniejszy serwis powstał w celu obsługi dłużników ze Słupska i Koszalina zainteresowanych uzyskaniem oddłużenia w upadłości. Strona główna naszej kancelarii skupia się na restrukturyzacji, doradztwie biznesowym oraz upadłości. Dodatkowo rozwijamy forum o restrukturyzacji i upadłości. W ten sposób chcemy zapewnić mieszkańcom Pomorza dostęp do profesjonalnej wiedzy o upadłości, restrukturyzacji, negocjacjach z wierzycielami, zagadnieniach podatkowych i prawnych aspektach prowadzenia biznesu.

  Biuro w Gdańsku

  ul. Henryka Sienkiewicza 11/2,
  80-227 Gdańsk

  Biuro w Gdyni

  Al. Zwycięstwa 241/13
  81-521 Gdynia

  Kontakt

  Tel: 58 352 13 43
  Kom: 792 873 876
  Email: [email protected]

  Pliki do pobrania