
Ostateczny plan podziału funduszy masy upadłości
Ostateczny plan podziału funduszy masy upadłości Ostateczny plan podziału funduszy…
[smartslider3 slider=”5″]
Najnowsze informacje
Ostateczny plan podziału funduszy masy upadłości
Lista wierzytelności – postępowanie upadłościowe
Plan spłaty wierzycieli – oddłużanie upadłego
Oddłużenie upadłego efektem upadłości konsumenckiej
ŁĄCZNIE ODDŁUŻYLIŚMY
NASZYCH KLIENTÓW NA KWOTĘ
0
PLN
Na czym polega upadłość konsumencka?
W upadłości konsumenckiej dłużnik ma możliwość uzyskania oddłużenia. W zamian za to traci cały swój majątek i zazwyczaj jest zobowiązany do zrealizowania planu spłaty wierzycieli. Po zakończeniu realizacji planu spłaty wierzycieli upadły uzyskuje oddłużenie.
Czy uzyskam oddłużenie w upadłości?
Uzyskanie oddłużenia zależy od kilku kwestii, które muszą być ustalone przez sąd. Zakres oddłużenia i termin jego uzyskania zależny jest od tego w jaki sposób doszło do powstania stanu niewypłacalności. Sąd odmówi oddłużenia jeśli upadły poprzez swe działania w sposób celowy doprowadził do stanu niewypłacalności.
Na czym polega upadłość firmy?
Jest to upłynnienie majątku przedsiębiorstwa celem zaspokojenia wierzycieli upadłego przedsiębiorcy. Po zakończeniu likwidacji majątku i wykonaniu ostatecznego planu podziału funduszy masy upadłości sąd stwierdza zakończenie postępowania upadłościowego. W przypadku spółek prawa handlowego syndyk składa wtedy wniosek o ich wykreślenie z rejestru KRS. Przedsiębiorca będący osobą fizyczną ma wtedy 30 dni na wniesienie wniosku o ustalenie planu spłaty wierzycieli. Po zrealizowaniu planu spłaty wierzycieli przedsiębiorca będący osobą fizyczną uzyskuje oddłużenie od pozostałej części niespłaconych w planie zobowiązań.
Kiedy mogę starać się o upadłość?
W przypadku konsumenta jedynym kryterium jest stan niewypłacalności. Przedsiębiorca zaś musi dodatkowo wykazać wielość swoich wierzycieli oraz majątek wystarczający do pokrycia kosztów postępowania upadłościowego oraz zaspokojenia wierzycieli choć w części.
Jak napisać wniosek o upadłość firmy?
Wymogi formalne wniosku regulują przepisy 22 – 23 prawa upadłościowego. Wzór wniosku wraz z załącznikami mogą Państwo znaleźć na stronie naszego serwisu dedykowanego restrukturyzacji – kancelaria restrukturyzacyjna.
W jaki sposób mogę uzyskać poradę?
Analiza większości spraw jest bezpłatna. Zapraszamy do:
– kontaktu telefonicznego – 792 873 876
– mailowego – kontakt@lipinskikancelaria.pl
– skorzystania z formularza kontaktowego na naszej stronie.
Spotkanie możliwe jest w naszej kancelarii w Gdańsku bądź w Gdyni. Jest również możliwość spotkania online za pomocą jednego z internetowych komunikatorów video.
Jak napisać wniosek o upadłość konsumencką?
Dla dłużników nieprowadzących działalności gospodarczej został przygotowany wzór wniosku, z którego należy korzystać. Jeśli sytuacji dłużnika nie jest skomplikowana to będzie on w stanie sam sporządzić wniosek. Zalecamy jednak skorzystać z usług wyspecjalizowanej w prawie upadłościowym kancelarii, gdyż postępowanie upadłościowe potrafi być czasami skomplikowane. Jeśli chcą Państwo omówić swoją sytuację to zapraszamy do kontaktu.
O Kancelarii
Jesteśmy zespołem z wieloletnim doświadczeniem w zakresie obsługi podmiotów zadłużonych. W naszej codziennej pracy łączymy doświadczenie i wiedzę z zakresu prawa, ekonomii, finansów i podatków. Skupiamy się na kompleksowej obsłudze firm i osób fizycznych niewypłacalnych lub zagrożonych niewypłacalnością. Specjalizujemy się w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym. Podstawowy zakres działalności naszej kancelarii to:
– upadłość konsumencka,
– upadłość firmy,
– restrukturyzacja firmy.
Przeprowadzamy postępowania upadłościowe osób fizycznych i spółek prawa handlowego. Zajmujemy się kompleksowo restrukturyzacją zadłużenia oraz restrukturyzacją firm na etapie przedsądowym oraz sądowym. Negocjujemy z wierzycielami naszych klientów celem redukcji ich zobowiązań i ochrony majątku. Celem jest zawsze oddłużenie naszego klienta w optymalny dla niego sposób.
Zajmujemy się doradztwem restrukturyzacyjnym na etapie poza sądowym oraz sądowym. Po opracowaniu planu restrukturyzacyjnego i propozycji układowych w imieniu dłużnika aktywnie uczestniczymy w postępowaniu, aby przekonać wierzycieli o zasadności restrukturyzacji.
Wniesienie o upadłość przedsiębiorstwa jest bardzo istotne w kontekście odpowiedzialności organów zarządzających za zobowiązania firmy. Weryfikujemy przesłanki do wniesienia wniosku o upadłość. Reprezentujemy dłużników lub wierzycieli w postępowaniach upadłościowych.
Negocjacje są nieodłącznym elementem w świecie biznesu. W relacji dłużnik – wierzyciel nie można ich pomijać, bowiem dzięki nim można wiele zyskać. Strony osiągają porozumienie bez wielomiesięcznych sporów sądowych, o czym często przekonujemy się w naszej praktyce.
Opinie klientów
[trustindex no-registration=google]
lipiec 01, 2020
wrzesień 01, 2020
Rozpoczęcie postępowania upadłościowego.
luty 08, 2021
Zgłaszanie wierzytelności.
marzec 08, 2021
Realizacja planu spłaty.
marzec 08, 2024
Umorzenie zobowiązań upadłego.
lipiec 01, 2020
sierpień 10, 2020
Wyznaczenie tymczasowego nadzorcy sądowego
październik 20, 2020
Rozpoczęcie postępowania upadłościowego.
październik 20, 2021
Sporządzenie listy wierzytelności.
listopad 20, 2021
funduszy masy upadłości.
grudzień 30, 2021
styczeń 20, 2022
Koniec postępowania upadłościowego. Wykreślenie spółki z rejestru KRS.
Ostateczny plan podziału funduszy masy upadłości Ostateczny plan podziału funduszy…
Postępowanie upadłościowe charakteryzuje się pewnymi cechami, do których należy występowanie…
Plan spłaty wierzycieli Plan spłaty wierzycieli ustala się w ramach…
Oferujemy bezpłatną analizę sprawy Zadzwoń 792 873 876
O autorze